Jeden ze současných vztahových trendů se nazývá cizím slovem ghosting. Z anglického výrazu ghost, čili duch.
Jde tedy o to, že místo toho, abyste se rozešli a všechno si vyříkali z očí do očí, začne jeden z partnerů dělat mrtvého brouka. Prostě zmizí po anglicku.
Vše se urychlilo
Nedávná karanténa vlastně velice často takové vztahy ulehčila. Tedy zejména jejich konečnou fázi v podobě rozchodu. Zbabělci teď mají pádnou výmluvu v podobě omezeného pohybu osob, proč se s vámi už nemohli sejít a rozešli se po telefonu či ještě hůř po sms.
Jsou i tací, kteří to dotahují na novou úroveň a nerozejdou se s vámi vůbec. Přestože se rozhodnou vás už nevídat. Nutno ovšem dodat, že takzvaný ghosting není jen trendem v době koronavirové, ale existoval už předtím. Pandemie mu nicméně vytvořila živnou půdu.
Je to vztah nebo už ne
Může se to stát po psaní si pár zpráv po internetu, po několika rande, ale dokonce i po několika letech vztahu. Hrozně to bolí a vůbec netušíte, zda se vašemu milovanému něco vážného nestalo. A ani se to nedozvíte.
Jde o velmi hrubý způsob, jak někomu sdělit, že se s ním rozcházíte. Velmi zbabělý způsob. A navíc po několika letech vztahu to dotyčný nemusí ani pochopit.
Jak to zvládnout?
Odolejte nutkání nahánět danou osobu. Pochopitelně budete cítit potřebu vztah nějak oficiálně uzavřít, ale budete si s tím muset poradit sami. Neustálé pokusy o kontakt a o odpovědi nikam nevedou.
Z nějakého důvodu (a vy se asi nikdy ani nedozvíte z jakého) už o vás přestal jevit zájem a nechtěl s vámi dále pokračovat ve vztahu. Vy si zasloužíte někoho, kdo ocení vaši osobnost takovou, jaká je a přeje si stejný typ vztahu.