Pneumonii neboli zánět plic způsobují bakterie, plísně a viry, které se nacházejí všude kolem nás. Ve většině případů se náš organismus těmto vlivům ubrání. Občas se ale stane, že imunutní systém selže.
To se pak vaše plíce naplní hnisem nebo jinou tekutinou a vy ji musíte rychle dostat z těla ven.
Obvykle se léčí dva až tři týdny, někdy dokonce čtyři. Zápal plic může být skutečně nebezpečný, takže nepodceňujte návštěvu lékaře. Pokud však budete dodržovat klid na lůžku a ničím se fyzicky nenamáhat a dodržovat léčbu, můžete nad ním zvítězit.
Bazalka a česnek
Projevuje se třesavkou, kašlem, vysokou horečkou a také dušností. V řadě případů vás také může bolet hlava, můžete zaznamenat zvýšené pocení, malátnost nebo třeba bolesti svalů a hrudi.
Rychlou pomoc proti počátečním příznakům zápalu plic najdete například v bazalce. Stačí dvakrát denně sežvýkat několik čerstvých lístků. Bazalka totiž čistí plíce. Výborný je však i česnek, který má protizánětlivé a antibakteriální účinky.
Stačí smíchat půl lžičky vylisovaného česneku s jedním šálkem mléka, čtyřmi šálky vody a přivést k varu. Počkejte, dokud se směs nezredukuje na čtvrtinu svého obsahu, nechte vychladnout a popíjejte během celého dne.
Jak správně užívat kurkumu?
Ne nadarmo se o tomto koření říká, že je lékem úplně na všechno. Proto ho také v afrických i asijských státech používají téměř do každého pokrmu.
V tomto případě stačí smíchat půl lžičky drcené kurkumy, čtvrt čajové lžičky nadrceného černého pepře a sklenici teplé vody, v níž toto koření pořádně promícháte.Celou sklenici vypijte najednou. Opakujte každý den v ranních nebo dopoledních hodinách.
Oreganový olej
Má antivirové, antibakteriální a také protiplísňové účinky. Dvě až tři kapky oreganového oleje smíchejte se sklenicí vody a popíjejte během celého dne. Nebo si olej nakapejte na látkový kapesník a vdechujte ho. A jak si oreganový olej vyrobit?
Vezměte si litr kvalitního olivového oleje, nejlépe zastudena lisovaného. Do uzavíratelné a tmavé nádoby nadrťte dvě hrsti čerstvého oregana a zalijte olejem tak, aby byla bylina celá ponořená.
Následně nádobu uzavřete a schovejte na teplé místo. Každý den nádobu protřepejte. Po třech nedělích sceďte.
Bylinné inhalace
Eukalyptus, levandule, citron nebo kafr, to jsou nejoblíbenější a nejúčinnější esence určené k inhalacím.Větší hrnec naplňte až po okraj vroucí vodou a přidejte čtyři až šest kapek vámi vybrané esence.
Můžete je rovněž kombinovat. Následně si přes hlavu přehoďte ručník a nad hrnec se nakloňte. Inhalujte alespoň dvakrát denně.