Urážení se není nic jiného než psychický nátlak manipulace. Žena se na partnera uráží pro jeho chování, skutky či slova nebo proto, že má špatnou náladu. Partner to nepoznal, tak ho trestá odtažitým chováním.
Tím dáváme partnerovi najevo, že se nám nelíbí to, co udělal, a nepřejeme si, aby se to opakovalo. Jestliže mlčení přeroste únosnou mez a nedojde k vyjasnění příčiny pocitu křivdy, stává se zdrojem stresu či odcizení.
Urážlivost vztah ničí Když chce žena partnera k něčemu donutit a podusit ho, utvrzuje se ve stavu ublíženosti, nesměje se ani nebaví. První reakcí na dusné mlčení je mužovo nepochopení. Následují pokusy zjistit příčinu, pak spor, vztek a nakonec krutá nepohoda.
Čím déle tichá domácnost trvá, tím je pro muže těžší je se v konfliktu orientovat. Co se vlastně stalo? Co žena chtěla? Co se jí dotklo? Místo aby došlo k rozmluvě, kde by se věci vyjasnily, nastává dusivé ticho.
Čeho chcete dosáhnout? Jestliže na počátku stála maličkost, trvající ticho ji nafukuje do gigantických rozměrů. Chcete muže jen potrestat, podusit ho, nebo ho chcete zranit či převychovat? Jsou to reálné snahy?
Účinnost mlčení je krátkodobá, neboť muži nesdělíte to základní: on neví čeho se podle vás dopustil a co vám způsobil.
Usilujete- li o nápravu věcí, zkvalitnění vztahu, je jedinou cestou rozmluva. Klidně s hádkou!