nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Využijte sílu Měsíce
Využijte sílu Měsíce
Každá z fází luny ovlivňuje přírodu, životní události i naše nálady...

Sluneční rytmus určuje roční období i to, jak se fyzicky cítíte. Měsíční fáze souvisejí naopak s vaším duchovním světem. Nejvíc energie cítíte při úplňku a po něm dochází k poklesu sil.

Také, když se díváte v noci na stříbrný svit měsíce, cítíte fascinaci a údiv? Celá Země je spojena s jeho měnícími se tvářemi – přibýváním, úplňkem, ubýváním a novem.

Úplněk

Měsíc v úplňku má největší sílu. Je to jakýsi vrchol měsíčního cyklu. Při úplňku se Země nachází mezi Sluncem a Měsícem, a tak je vystavena jejich protikladnému působení. Proto  pociťujete intenzivněji všechny emoce a nejste ve své kůži.

Obecně platí, že co bolí, to má při úplňku tendenci bolet ještě víc, ať už jsou to úrazy, jizvy, nebo klouby či záda. Úplněk zvyšuje i agresivitu. Častá bývá podrážděnost a nervozita, a tak dochází ke konfliktům.

Objevují se i nehody, úrazy a havárie. Před úplňkem se také hůře hojí rány, v této době se proto nedoporučují operace. Úplněk nepříznivě ovlivňuje i spánek a jeho kvalitu.

Měsíční fáze se dá využít i při hubnutí.
Měsíční fáze se dá využít i při hubnutí.

Přičarujte si, co potřebujete

Není tajemstvím, že úplněk má ohromný vliv na čarování. Vždyť je to nejvýznamnější měsíční fáze. Největší sílu mají obřady 3 dny před úplňkem a přímo během úplňku. Je to čas oslavy a osvícení vědomí, kdy se volá dobro, láska a nová síla.

Tato fáze symbolizuje plodnost, hojnost, osvícení, růst a příliv energie. Právě období úplňku si proto zvolte, pokud chcete udělat rituál pro přivolání nové lásky, posílení finanční situace, podpořit své zdraví a odstranit únavu.

Ubývající měsíc

Ubývající měsíc si můžete představit jako „couvající“, jelikož na obloze vidíte svítící cípek ve tvaru písmena C. Je to fáze od úplňku k novoluní. Měsíc se zmenšuje (couvá).

Toto období si můžete představit i jako velký výdech, proto se vaše tělo a mysl v tuto dobu dobře čistí. Také rány se lépe hojí, pokud byla operace provedena za ubývajícího měsíce.

Ubývající měsíc je rovněž dobou odhalení a pronikání do podstaty. Je to mocný čas ozdravování. Za ubývajícího měsíce budeme žádat o zničení, oddělení nebo rozklad – např. chcete-li se zbavit nějakého svého zlozvyku.

Skoncujte s tím, co vás nějak omezuje

Fáze ubývajícího měsíce se hodí pro opouštění všeho, co už nechcete, ať už se jedná o zlozvyky, zlobu, nechuť k práci, nebo uzavření starých záležitostí. Je to vhodná fáze dotahování rozdělaných věcí do zdárného konce.

Vydávání energie by pro vás mělo být v tomto období snazší než jindy. Zrušte všechno, co vám už neslouží, a ukliďte si svůj domov i svou duši.

Dařit se vám bude také odmítání závazků, které pro vás ztratily smysl, a vyhazování nepotřebných věcí. V tomto období můžete více jíst, a přitom neztloustnete. Je to výhodný čas k setí a sázení zeleniny.

Novoluní

Měsíc se dostává před Slunce a společně působí na Zemi. Zapadají a vycházejí skoro současně, a tak v noci na obloze měsíc neuvidíme.

Tato fáze působí na organismus podobně jako úplněk, někteří lidé ji snášejí poměrně špatně. Zatímco úplněk údajně působí silněji na naše zdraví, novoluní ovlivňuje naši mysl.

Energeticky je to doba počátku, nových příležitostí a velmi prospěšný je v této době lehký půst jako prevence onemocnění. Práce se vám zdá těžší a náročnější, máte sklony k pesimismu, chmurám a špatné náladě.

Zároveň novoluní přináší i napojení na intuici a potřebu být sama se sebou. Využijte tohle období pro rozjezd nového projektu, nového vztahu apod. Rituály směrujte na podporu svého osobního růstu, nových událostí a přípravu rozhodnutí.

Zbavte se všeho tíživého

Novoluní ohlašuje počátek nového cyklu. V magii je to doba, která volá po nových příležitostech. V magickém kruhu se nový měsíc nachází na východě – v místě svítání.

Je to vhodná doba pro práci na zdraví a osobním růstu a pro realizaci plánů pro nadcházející měsíc.Je to nejdůležitější období pro pochopení, může být ideální pro rozjímání a meditaci.

Novoluní je také časem černé magie, zvláště během zimních měsíců, kdy je málo světla. Plánujete půst? Ideální čas. Říká se, že kdo se za novoluní jeden den postí, předejde mnoha nemocem.

Metabolismus totiž pracuje rychleji než jindy. Novoluní je i proto vhodné k očištění a zbavení se všeho, co vás zatěžuje a brání v růstu.

Dorůstající měsíc

Je fáze od novoluní k úplňku, kdy měsíc na nebi postupně roste a přibývá ve tvaru písmene D.  Za přibývajícího měsíce je dobré provádět magické rituály k vytvoření nebo upevnění něčeho, co si přejete posílit.

Dorůstající měsíc je jako nádech. Přináší růst, obnovení, doplňování energie a nové nápady. Je to období vhodné pro začátky nových projektů. Také rostliny zasazené za přibývajícího měsíce mnohem lépe rostou a prospívají.

Pusťte se do velkých plánů

Na vzestupu je kreativita i chuť komunikovat a poznávat nové lidi. V období dorůstajícího měsíce plánujte setkání, vymýšlejte nápadité trasy na dovolené nebo dispoziční úpravy interiéru u vás doma a dávejte svým snům zelenou.

Dvojnásobnou účinnost má v tomto období vše, co tělu dodáte, co ho posiluje. Čím víc měsíc dorůstá, tím hůř se ale hojí rány a operace. Prádlo se hůř vypere, práce vám nejde tolik od ruky.

Vše, co tělu dodáte, se pečlivě uloží. Takže pozor – každé sousto navíc teď poznáte na váze. Jde o příznivé období i pro aplikaci nejrůznějších omlazujících procedur.

Tajemství cyklu života

Díky stále se měnícímu a obnovujícímu cyklu byl měsíc považován za místo, kam odcházejí duše mrtvých. Mohl přinést blahodárný déšť, ale také rozpoutat bouři a zničit úrodu.

Jednotlivé fáze měsíce byly plny tajemství cyklu života. Měsíc přitahuje vodu a vyvolává příliv a odliv. Přitahuje rovněž vodu v našich tělech, a působí tak na naši náladu, spánek a zdraví.

Lunární rok se nepočítá po dnech, ale po měsících. Několik našich svátků je lunárního původu, například Velikonoce se slaví vždy po prvním jarním úplňku.

Kult měsíčních bohyní

Na základě pozorování měsíce a jeho fází vyvinuli naši předkové systém rituálů pro očistu a posílení organismu. Vnímali souvislost mezi tím, co se děje na obloze i na Zemi, a vypozorovali, která měsíční fáze je vhodná pro určité magické rituály.

Potřebovali rozlišit měsíční fáze, a proto každou představovala jiná bohyně. Například Řekové uctívali Artemidu jako novoluní, Seléné jako úplněk a Hekaté jako ubývající měsíc. U Římanů se Artemis stala Dianou.

Egyptský kult bohyně Eset – jako dobré matky – se rozšířil v Řecku a Římě a později se stal i součástí kultu Panny Marie, která je rovněž paní měsíce.

Uctívání měsíčních bohyní bylo natolik významné, že se jim obětovalo něco z úrody a konaly se posvátné rituály pro jejich usmíření.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
dagmarkralova

Tak to je bomba! Kamoška mě furt tahá k těm jejím měsíčním rituálům a já jsem si myslela, že to je nějakej blázinec. Ale čtu tady, že na tom fakt něco je. Možná jo, co když je to pravda a úplňky jsou na něco dobrý. Musím zkusit!

veracerna

Velmi zajímavý článek, který otevírá dveře do světa lunárních cyklů a jejich vlivu na náš život. Vždy jsem byla fascinována, jak příroda a vesmír ovlivňují naše bytí. Rozhodně mi to dává záminku k dalšímu zkoumání vlivu Měsíce na naši psychiku a zdraví.

frantiskacerna

Teda, úplňky a novoluní mě vždycky fascinovaly. Mám pocit, že na mě úplňek fakt působí. Spím hůř a jsem víc podrážděná. Možná bych měla víc sledovat lunární kalendář a přizpůsobit tomu svý aktivity, co vy na to?

sdílejte článek
Předchozí článek
Související články
Věřila jsem, že to bude ideální prostředí pro psaní. Takové strašidelné doupě se jen tak nevidí! Jenže v noci se ta barabizna probudila k životu a já byla strachy bez sebe. Opřela jsem se vší silou do dveří a vzala za kliku. Při prvním kroku jsem klopýtla přes práh a při pádu do temného prostoru se mi na tvář přilepila […]
Osvěží, a navíc v sobě ukrývají magickou sílu díky svým ingrediencím. Pojďte si s námi trochu začarovat u dobrého, vychlazeného drinku! Budete překvapeni, jak jednoduché to je. Myslíte si, že si čarodějky dávají v létě také dovolenou? Ani náhodou. Připravte si pár kostek ledu, sáhněte po správné sklenici a připravte si nápoj, který vás ochrání před zlými duchy nebo přinese do […]
Nemohla to být náhoda. Zlé zjevení na dně šálku kávy se objevilo už dvakrát a dvakrát jsem poté oplakávala smrt někoho blízkého! Nedokážu vyjádřit ten zvláštní pocit, když se mi to stalo poprvé. Bylo mi asi třináct let. U obce, kde bydlím, se stalo vlakové neštěstí. Tehdy při něm zahynulo hodně lidí. Celý vagon motoráčku byl zdemolován. […]
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit […]
reklama
Partnerské vztahy
Syndrom náhle prázdného hnízda
Když se děti osamostatní a odcházejí z domova, můžete se cítit docela ztracená. Jejich pokoj je prázdný, lednička naopak plná. A všude je takové divné ticho. Jak se s tím vyrovnat a zařídit si nový život? Po odchodu dětí se vám změní život. Některé matky to uvítají s radostí a oddychnou si, ale jiné se potýkají s tíží a smutkem. Říká se […]
Syn je hypochondr a já to odnáším
Nejdříve jsem si myslela, že je jen líný a nechce se mu chodit do práce. Když ale začal nadávat na lékaře, že nemohou přijít na to, co mu je, pochopila jsem, že je situace mnohem horší. Každá maminka si od té doby, kdy se jí narodí děti, představuje, co z nich asi vyroste. Já jsem si děti […]
Vaše tělo mnohé napovídá. A nelže!
To nejlepší, co pro váš vztah můžete udělat, je neřešit, jaký je ten druhý, ale všímat si co nejvíc toho, jak se vedle něj cítíte vy sama! Jestli ve vás ten druhý vidí nějakou špatnou vlastnost, kterou vám vyčítá, je to velmi pravděpodobně právě ta, která ho štve na sobě samém! Možná se mu na sobě taky nelíbí, […]
Zvedněte si sebevědomí
Všechno, co prožíváte, začíná v hlavě. Způsob, jak vnímáte sama sebe, si utváříte už v dětství. Vyrovnaná žena se jen tak nehroutí, ta nejistá o sobě stále pochybuje. Je to i váš případ? Pomůžeme vám: Ženy s nízkým sebevědomím často uvěří manipulátorům, kteří jim říkají, že jsou neschopné a že za nic nestojí. Jsou velmi citlivé […]
Cestování
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je […]
Dubrovník: Město s kouzlem dávné historie
Na samém cípu chorvatského pobřeží se nachází nádherné město, které v sobě snoubí modernu a starou architekturu. Dubrovník se nachází v jižní Dalmácii a je považován za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Jeho historické centrum je dodnes obehnáno monumentálními hradbami. Uvnitř pak najdete nespočet obchůdků, kavárniček i tajuplných uliček, které přímo vybízí k tomu, abyste se v nich schovali před spalujícím letním […]
Chorvatsko, klenot Jadranu
Pro mnohé z nás je léto v Chorvatsku srdeční záležitostí. Sem Češi jezdí na dovolenou nejčastěji. Moře je tu krásně čisté a teplé, ceny stále ještě akceptovatelné a lidé pohostinní. Jadranské moře, které omývá chorvatské pobřeží, je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě. Sytá modř, skály kolem malých zátok i nekonečně dlouhé pláže, hory na dohled a mnoho ostrůvků v moři dělá […]
Mallorca je ráj Středomoří
Na Mallorce vás zcela jistě uchvátí rozlehlé pláže a azurově modré moře, ale i fantastická okolní příroda a historické památky. Navíc je na ostrově krásně po celý dlouhý rok, takže plánování dovolené je o to jednodušší. Přestože největší z Baleárských ostrovů Mallorca spadá oficiálně pod Španělsko, rozdíly v porovnání s pevninským Španělskem jsou znatelné na první pohled. Na Mallorce se mluví místním nářečím katalánštiny, […]
Krása a zdraví
Znáte účinky levandulového oleje?
Levandulový olej má všestranné využití nejen v kuchyni či v kosmetice jako esenciální olej, ale je také lékem proti bolesti a zánětům. Levandule pomáhá snižovat vysoký krevní tlak, proto je dobré ji inhalovat. Vetřením oleje z levandule do spánků i vypitím levandulového čaje se zmírňují migrény a bolesti hlavy. Pro lepší spánek Levandule má zklidňující a relaxační účinky. Nejenže pomáhá při usínání, […]
Kroky ke zdraví a dlouhověkosti
Obyčejná chůze je jednoduchý a efektivní způsob, jak pečovat o své zdraví. Bez ohledu na věk či fyzickou kondici dokáže zlepšit celkovou kvalitu života. Projděte se do práce, na kávu nebo si třeba dopřejte svižnou procházku v přírodě. Můžete zkrátka chůzi lehce zakomponovat do běžného dne. Jak chodit správně Aby chůze fungovala, nestačí se jen tak loudat. Je […]
Posilujte svou imunitu
V novém miniseriálu vám přinášíme tipy na posílení imunity v průběhu celého roku. Dnes se zaměříme na zdraví prospěšné bylinky. Kouzelné bylinky umí zázraky a k udržení zdraví není lepších parťáků. Andělika lékařská Andělika pomáhá s trávením a proti nadýmání, při nechutenství a problémech se žaludkem. Ale také se jí dají vyhnat toxiny z těla, a to nejen běžné škodliviny, ale také jedy. Užívají […]
Mytí vlasů? Jděte s dobou!
Přáli byste si mít krásné lesklé vlasy, ale jako by jim pořád něco chybělo? Pečujete o ně, a pořád to není ono? Zkuste metodu CWC. Co se skrývá za písmeny CWC? Je zkratka anglických slov condicioner–wash–condicioner, tedy česky kondicionér– mytí–kondicionér. Spolu se správně vybranými vlasovými produkty touto metodou docílíte úžasných výsledků. Kondicionér, šampon, kondicionér Je to velmi […]
Magický svět
Kávová sedlina prozradí, co vás čeká a nemine
Existuje mnoho způsobů, jak alespoň trochu nahlédnout do své budoucnosti. Jedním z nich je i věštění z kávové sedliny, které zvládnete jednoduše sami doma. A jak je o něm už po staletí známo, příliš často se nemýlí. K mnoha postupům věštění si musíte pořídit nějaké speciální pomůcky. To ovšem neplatí o věštění z kávové sedliny, které má doslova staletou tradici. Ačkoli se jedná […]
Pod starým stromem byl zakopaný poklad
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se […]
Zkusila jsem vyvolávat duchy, a to se mi vymstilo
Manžel mě opustil kvůli jiné ženě a já byla úplně na dně. Souhlasila jsem s tím, že se zúčastním podivné seance. Měla jsem v tom vztahu navrch! Manžel nebyl žádný velký krasavec, zatímco já si mohla vybírat. Majetný taky závratně nebyl. Měli jsme byt v osobním vlastnictví, dvě auta a chalupu. Nic víc! Abych si nezkazila život, svou postavu a dobré […]
Magie oblečení: Noste na sobě štěstí!
Už vás nebaví počítat každou korunu a toužíte po balíku peněz? Tak zkontrolujte, co máte v šatníku. Stará čínská magie praví, že jakmile máte ve skříni nepořádek, odhání to od vás peníze a přitahuje nesnáze. Pozor si dejte také na barvy, které každý den oblékáte. Mají svůj jasný význam. Bílá košile k vám navrátí peníze Bílá je […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Zdeněk Žák: „Mám staročeskou zahradu“
panidomu.cz
Zdeněk Žák: „Mám staročeskou zahradu“
Kdysi v seriálu Život na zámku byl za kovboje. Dnes má spoustu dětí i vnoučat a také koně. O ty se však stará hlavně jeho paní. Maminka Zdeňka Žáka učila v mateřské školce, otec byl nástrojařem, později konstruktérem. Zdeněk má mladšího bratra. Všichni bydleli v malém bytě v centru Prahy, v činžáku s pavlačemi do
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
3
0
Would love your thoughts, please comment.x