nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Věštění z magických run
Věštění z magických run
Lidem prý čarovné runy darovali samotní bozi, aby se s nimi lépe dorozuměli.

Chcete odhalit tajemství věštby z run? Tato metoda, stará dva tisíce let, sice není tak známá jako věštba z karet či hvězd, ale o to je zajímavější. Dozvíte se tak, kde najít sílu a jak zvládnout svůj problém.

Runové znaky sloužily k magickým účelům a jejich symboly se ryly do kamene, dřeva a kostí. Proto je tvoří rovné, čisté linie. Dodnes jsou i ozdobou různých šperků. Staří Germáni ryli runy na zbraně nebo na lodě, aby je ochraňovaly na cestách.

Runy pochází ze starogermánského písma. Jejich název znamená tajemství. Jsou považovány za kanál k nadsmyslovým úrovním

a s jejich pomocí můžete komunikovat s neviditelnými silami.

K cestě potřebujete doklady, ale i přízeň vyšší moci.
K cestě potřebujete doklady, ale i přízeň vyšší moci.

Mají božský původ

Podle legendy stvořil runy bůh Odin, který se na devět dní připoutal kopím ke stromu světa a pak spatřil symboly, které mu daly schopnost vidět osud a také do něj zasahovat.

Podělil se pak o své vědění s elfy, trpaslíky, obry, a hlavně lidmi, kteří tak dostali možnost komunikovat s božskými silami.

Proto se Odin stal patronem runové věštby. Runy seženete v ezoterických prodejnách, ale můžete si je vyrobit i sama, když barevnými znaky pokreslíte oblázky. Uchovávejte je v látkovém pytlíčku.

Amulet s runou vás ochrání

Runové symboly můžete využít i pro zdraví. Pořiďte si runový amulet se znakem, který vás bude chránit, a noste jej u sebe. Runový symbol můžete vrýt i do svíčky či předmětu. Zeptejte se run na cokoli: na vaši práci, zdraví, lásku, rodinu, děti.

Můžete se ptát i obecně: Co je pro mne teď důležité? Co mne čeká v nejbližších dnech? Když se runy vyjádří k něčemu jinému, znamená to, že ve vašem životě probíhá něco důležitějšího, než na co se ptáte.

Všechno má svůj čas

K věštění přistupujte uvolněná. Může pomoci tichá hudba, aromalampička, vonná tyčinka nebo svíčka. Plně se nalaďte na svou intuici. Pokud máte pocit, že se máte run ještě na něco zeptat, ptejte se dál.

Když cítíte, že není správná chvíle na věštění z run, poslechněte. V závěru poděkujte runám za odpovědi, ať už zní jakkoli. Každý člověk má možnost ovlivnit svůj osud, takže když runy něco ukážou, není to jediná cesta. Záleží na vás, jak se rozhodnete.

Důležitá je fáze měsíce

Staré severské kmeny spojovaly měsíční fáze s Normami, což byly sudičky osudu. Proto byste při věštění z run měla brát v úvahu, v jaké fázi se nachází měsíc a podle toho formulovat dotazy.

Když měsíc ubývá, klaďte otázky zaměřené na budoucnost. Je-li měsíc v první čtvrti, ptejte se na minulost a při úplňku řešte současnost.Nejvhodnější čas je první noc po novoluní a poslední noc před úplňkem.

V těchto symbolech uvidíte svůj osud. Zasáhnete do něj?
V těchto symbolech uvidíte svůj osud. Zasáhnete do něj?

Raději runy vrhat, či tahat?

K výkladu používáme sadu 25 run. K původnímu počtu 24 výkladových znaků přidáváme ještě Odinovu runu, nahrazující intuici. Objeví-li se ve výkladu, znamená to, že do vašeho života zasáhnou vyšší síly.

Runy buď vyhoďte do vzduchu a věštěte z run obrácených lícem nahoru, nebo je vytahujte z váčku. Pokud potřebujete radu ihned, zvolte jednu runu. Když chcete problém vidět v souvislostech, vytáhněte tři runy. V zapeklitých situacích můžete vytáhnout 5 run.

Kouzlo pro šťastný návrat

Ať už jedete autem na dovolenou, letíte letadlem, nebo jdete na dlouhou túru, při vašich cestách vás runy ochrání a dovedou bezpečně domů. Toto kouzlo použijte i v případě, že se vy nebo někdo z vašich blízkých vydává na dalekou cestu.

Bublina, co vás ochrání

Připravte si fixu nebo propisku a zapalte svíci. Ideální je oranžová barva, ale stačí i bílá. Zavřete oči a představte si sebe na cestě, na kterou se chystáte.

Kolem sebe si představte velkou světelnou bublinu, ve které se bezpečně skrýváte před všemi nástrahami. Cesta končí a vy se bezpečně ocitáte v cíli.

Kolem bubliny si můžete představit své anděly, přírodní bytosti nebo bohy, jimž jsou zasvěceny i runy, které vám pomohou.

Jakmile dokončíte vizualizaci, vezměte fix a na své levé zápěstí na vnitřní stranu (levá je strana srdce) namalujte ochrannou runu, jejíž znak se vám líbí. Například ALGIZ a vedle ní runu RAIDO.

3 způsoby věštění

S jednou runou

Tato metoda je určena pro rychlou odpověď na konkrétní otázku. Ptejte se tak, aby odpovědí mohlo být jasné ano, či ne. Vytáhněte runu ze sáčku a prohlédněte si ji. Runa může nabídnout i obecnou odpověď, pak pátrejte dál vytažením dalších dvou.

Pokud vytažená runa neodpovídá na vaši otázku, zkuste ji upřesnit nebo to zkuste později. Vytažení jedné runy vám může posloužit i jako celkový pohled na váš uplynulý den večer před usnutím.

Se třemi runami

Pokládejte otázku tak, aby se na ni nedalo odpovědět ano či ne. Volte otázku typu: ,,Co se stane, když to udělám?“ Vytáhněte postupně tři runy. První odhaluje událost v minulosti, která způsobila problém.

Druhá ukazuje vaši současnost a radu, co máte udělat. Třetí odkrývá budoucnost. Dozvíte se, jestli vaše situace zůstane nezměněná, nebo zda se máte dát novou cestou. Vždy se rozhodujte podle svých instinktů.

S pěti runami

Věštba je vhodná pro čas, kdy se nepotřebujete zeptat na konkrétní věc. V tomto výkladu vytáhněte 5 run a položte je do tvaru kříže. Nejprve položte do středu kříže runu, jež symbolizuje vaši situaci.

Po levé straně položte runu ukazující na minulost a po pravé straně runu naznačující budoucnost. Další runu, která ukáže tu správnou pomoc či ochranu, dejte nahoru. Poslední runa, kterou dáte dolů, vás připraví na překážky, jež vás čekají v budoucnu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
sdílejte článek
Související články
Asi znáte období, kdy se vám nic nedaří, vše vám padá z rukou a pokazí se všechno, co může. Co když se vás ale smůla drží déle? Zapracujte na tom magicky. Máme pro vás tipy, jak smůlu vyprovodíte ze dveří. Váš život se často podobá zebře, bílý úsek radostí střídá černé pásmo smůly a pak […]
Bouře, při níž lítají blesky, je vůbec nejsilnějším momentem, kdy lze získat magickou sílu. Není divu, že právě blesk byl v dávných dobách pro bohy symbolem moci a nadřazenosti. Podívejte se, která kouzla se vám vyplatí v letních dnech a na která je naopak lepší si počkat zase do zimy! Bouřka předpovídá budoucnost Už pradávné mocné čarodějky věřily, že […]
Na chatu jsme jezdili každou druhou sobotu a neděli. Střídali jsme se tam se sestrou a její rodinou. Vždy jsem si ale před cestou vyložila karty. Tehdy jsem s kartami začínala. Byla doba, kdy se nám tyto ezoterické disciplíny otvíraly jako nový svět. Nakoupila jsem si nejen vykládací karty ale také kyvadlo, abych si to všechno vyzkoušela. Inklinovala jsem […]
Každému dni v týdnu vládne jiná planeta, která na vás může mít silný vliv. Abyste oslabila negativní působení nebeských těles, a naopak posílila to pozitivní, je dobré naučit se dělat ochranná kouzla se solí. Přísloví Sůl nad zlato je víc než pravdivé. Sůl není jen královnou kuchyně, ale také důležitou ingrediencí k magickým obřadům po celý týden. Pondělí ovládá […]
reklama
Partnerské vztahy
Nevěrný jednou, nevěrný znovu?
Víte o minulosti nového partnera vážně všechno? Doporučujeme zaměřit se na jeho dosavadní vztahy a prošetřit, co bylo příčinou jejich selhání. Na začátku každého nového vztahu se mezi milenci pokaždé objeví otázka: Proč vlastně skončil jeho předešlý vztah? Logicky, všichni chtějí vědět důležité informace o svém partnerovi, znát jeho kostlivce ve skříni a udělat si obrázek o tom, co je případně může čekat. […]
Kdy má pauza svůj význam?
Může váš vztah uzdravit, když si od sebe odpočinete? Někdy je lepší dát si na čas pauzu než vztah ukončit rovnou. Záleží na tom, co od odloučení čekáte vy a také on. Jaká rizika i výhody vás čekají? Odloučení je pokaždé krajní krok, a tak k němu sáhněte až po zralé úvaze. Pauza může v krizové fázi vztahu dvěma rozhádaným lidem, […]
5 varování, že tohle ještě není ten pravý!
Potkala jste chlapa, z kterého jste nadšená. Rozumíte si, hoří mezi vámi vášeň… A  za pár měsíců je místo happy endu nečekaný konec. Ale proč? Asi jste správně nevyhodnotila některé jeho povahové rysy nebo osobnostní projevy, jimiž se přitom vůbec netajil. Mohlo jít o některé z pěti následujících. 1) Chce, aby se vše dělo podle něho. Je nesvůj, když […]
Vyžeňte svého ex z hlavy!
Po skončení vztahu si neustále přehráváte v hlavě, co vám ten mizera provedl, a nemůžete na to přestat myslet? Poradíme vám, jak zastavit ten otravný kolovrátek a osvobodit se. Tato metoda vám pomůže v případě nešťastné lásky, ale i v jakékoli jiné situaci, která vás nechce „opustit“ a stále se vám v myšlenkách vrací. Když myslíte na vlastní minulost, často si představujete, co jste mohla říci […]
Cestování
Nespoutané Turecko
Do Turecka lidé létají jak za historií a orientální atmosférou, tak také za šnorchlováním v průzračně čistém moři a ničím a nikým nerušenou relaxací na pláži s drinkem v ruce. Na výběr máte z nespočtu krásných letovisek, kde se nebudou nudit ani vaše vnoučátka, pokud budou cestovat na dovolenou s vámi. Nejkrásnější pláže v Alanyi Jedním z těch vůbec nejoblíbenějších tureckých letovisek je Alanya. Čeká vás na sedmdesát kilometrů pláží s tyrkysovým Středozemním […]
Gran Canaria je klenot souostroví
Najdete tu sopečné hory, dlouhé pláže i písečné duny. K výletu po oceánu si tu můžete vybrat loď s proskleným dnem, kopii plachetnice Kryštofa Kolumba nebo katamarán. Hlavní z Kanárských ostrovů, Gran Canaria, vás upoutá svou rozmanitostí. Ať už hledáte destinaci na aktivní dovolenou, chcete si vyhodit z kopýtka v nějakém baru, nebo si s rodinou odpočinout na pláži, tady si to […]
Tam, kde voní ovoce – Česká republika
Krásné počasí přímo ponouká k podniknutí výletu! Co takhle si udělat nějakou dobrou svačinku a vyrazit tam, kde to navzdory letošním nenadálým mrazíkům voní po ovoci? Mandloňové sady v Hustopečích V roce 2012 vznikla v Hustopečích u Brna unikátní rozhledna, která se nachází v jedné z největších botanických rarit na Moravě – v mandloňových sadech. Měří 17 […]
Vydejte se na výlet!
Jaro nás pobízí nejen do kroku, ale možná i do skoku. Vydejte se na nějaký pěkný výšlap. Rozkvetlá země se vám předvede ve své svěží kráse. Úchvatné krápníkové jeskyně Nádherný kousek přírody leží nedaleko Brna. Slavná propast Macocha, jejíž hloubka je 138,4 metru, určitě stojí za návštěvu. Kouzelných krápníkových jeskyní je tu přes tisíc, ne všechny […]
Krása a zdraví
Nachytejte bronz doma v obýváku
Venku už je povětšinou teplo, a tak stále častěji saháme po šatech a sukních. Jenže nohy a paže bílé jako smrt nikoho moc neoslní. Chytněte bronz v pohodlí domova! Vyvalit se na sluníčko je sice pořádný relax, opalování ale není zrovna zdravé. Vsaďte raději na samoopalovací přípravky. Krémy a mléka Máte-li normální a sušší pokožku, jsou ro vás ideální. Je v nich totiž […]
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se […]
Když si drbe hlavu nevinná
Trápí vás suchá pokožka hlavy? Věnujte jí stejnou péči jako každému jinému kousku kůže. V první řadě je potřeba ji správně hydratovat. Suchá pokožka hlavy nepříjemně pne a svědí. Často ji doprovází také začervenání a šupinky kůže ve vlasech. Jak tyto obtíže řešit a jak jim předcházet? Najděte viníka Svědění hlavy je takový signál, že s ní něco není […]
Kávová kosmetika je přímo elixír
Kávu nemusíme jen pít, ale lze využít její zdravotní účinky i na pleť. To už dermatologové objevili, a tak bývají kávová zrna součástí i některé kosmetiky, jako jsou tělové krémy pro zmírnění celulitidy a zpevňujících sér proti vráskám a tmavým kruhům pod očima. Proti celulitidě, ale pravidelně Kávová zrna obsahují kofein a antioxidanty, které dokážou proniknout do těla […]
Magický svět
Ve strašidelném domě už na mě čekají mí předci?
Dopis mi přišel bez podpisu a stálo v něm, že se musím dostavit na určitou adresu, je to prý důležité! Dozvěděla jsem se tam, že mé dny jsou už možná sečteny. Ten kopec snad neměl konce! Připadala jsem si jako dýchavičný slimák, plazící se silou vlastní vůle. Často jsem se zastavovala a chytala dech, už taky nejsem nejmladší. […]
Náš Hektor věděl předem, kam udeří blesk
Mrak na obloze nevypadal nebezpečně. Najednou z něho ale vyšlehl blesk, který zasáhl strom. Kdybychom nedali na našeho psa, byl by s námi asi konec. Ačkoli náš pes byl vzrůstu malého, původu rozmanitého a dobrácké psí duše, byl to pravý hrdina! Byl moc chytrý a statečný, jak mohl mnohokrát za svůj osmnáctiletý život předvést. Nezalekl se ani toulavé kočky, […]
Tajemný muž mi chodí celý život v patách
Objeví se vždy znenadání a pak zase zmizí. Muž v černém, který za mnou chodí jako temný stín. Nevím, jestli je to můj anděl, nebo sám ďábel! Odjakživa jsem milovala přírodu a ráda se už v dětství procházela sama lesem, loukou nebo podél potoka za naším domem. V dětské fantazii jsem si vytvořila svůj svět plný víl a kouzelných bytostí a zapomněla […]
Včelky mě vyléčily, navždy jim za to budu vděčná!
Byla jsem člověk, který sahal hned po lécích a vyhledával lékaře. Léčitelům jsem nevěřila. Proto jsem si nejspíš musela vzít za muže včelaře. O koníčku mého druhého manžela jsem neměla dlouho ani ponětí. Až po tříleté známosti, když jsem začala trpět strašnými bolestmi hlavy, jej prozradil. Měla jsem těch nemocí mnoho už od dětství, byla jsem zhýčkané […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet
Uvařte si měkoučké karamely
panidomu.cz
Uvařte si měkoučké karamely
Nebudou se lepit na zuby a postup je velmi snadný díky jednoduchému fíglu. Nebudete potřebovat nic než běžný bílý cukr a trochu smetany. I tajná ingredience, která zaručí měkkost bonbonů, je běžná – jde o obyčejnou jedlou sodu. Tak pojďme na to! Do vyššího hrnce dejte 250 g bílého cukru a 50 ml vody. S
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
0
Would love your thoughts, please comment.x