nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Magický význam počasí: Čarujte v dešti!
Magický význam počasí: Čarujte v dešti!
Nic, co se v přírodě děje, není náhoda. Využijte toho ke svému prospěchu, budete silnější a mocnější.

Bouře, při níž lítají blesky, je vůbec nejsilnějším momentem, kdy lze získat magickou sílu.

Není divu, že právě blesk byl v dávných dobách pro bohy symbolem moci a nadřazenosti. Podívejte se, která kouzla se vám vyplatí v letních dnech a na která je naopak lepší si počkat zase do zimy!

Bouřka předpovídá budoucnost

Už pradávné mocné čarodějky věřily, že bouřka v sobě skrývá odpovědi o budoucnosti. Děti, které se během dní narodily, měly mít dar jasnozřivosti a byly o to více chráněné.

Odpovědi na otázky však mohou dostat i běžní smrtelníci! Stačí, když vystavíte své amulety či další rituální předměty energii blesků, která je symbolem moci, zvratu a odhalené pravdy.

Předměty, které nabijete během bouřky, vám ukážou na falešné lidi, odhalí lži a umožní vám se s nimi dobře vypořádat. Rituál byste měli opakovat, pokud počasí dá, minimálně jednou za měsíc.

Nechte přírodu, aby vám pomohla, stačí následovat její znamení.
Nechte přírodu, aby vám pomohla, stačí následovat její znamení.

Zatažená obloha hojí lidskou duši

Když se obloha zahalí do své šedi, dává to prostor k uzdravení. Je vhodný čas na prozrazení tajemství, která dlouho skrýváte a jsou pro vás tíživá. V těchto dnech je totiž druzí přijmou přece jen lépe a budou vám naslouchat.

Pokud jsou na obloze mraky, naznačují, že se nemusíte bát a vše se v dobré obrátí. Mohou být také předzvěstí velké změny a životní síly – pozorně se dívejte na obrazce, které v sobě skrývají. Mnohdy právě tam najdete odpověď, jež vám tak dlouho unikala. Stačí se prostě jen pozorně dívat.

Mezi kapkami deště

Deštivé počasí vždycky bylo symbolem očisty a dává prostor k novým začátkům. Zkuste si někdy spontánně zatancovat mezi kapkami deště! Uvidíte, jaký blahodárný vliv to může mít na vaši náladu i duši.

Duha volá lásku

Do života přináší duha peníze, štěstí, prosperitu, nové začátky, lásku a duchovní rozvoj. Pokud spatříte na procházce barevnou plejádu barev na obloze, je čas vyslovit vaše tajné přání. Můžete si být jisti, že se vám splní.

Chcete být bohatí? Jen úklid nestačí.
Chcete být bohatí? Jen úklid nestačí.

Slunce přinese peníze

Slunečné počasí symbolizuje nové začátky, růst, radost, pozitivitu a zdraví. Pomocí slunce můžete do svého těla načerpat novou sílu a energii. Dobré počasí je také vhodné pro rituály hojnosti, přivolávání peněz a kouzla lásky.

Sníh vám splní přání

Když se příroda zahalí do bílé peřiny, je čas nastolit ve vašem životě rovnováhu. Sníh znamená mír, klid, přeměnu i splněné přání.

Během chladnějších měsíců jsou lidé schopni se do sebe více ponořit a vidět i věci, které jim za běžného chaosu utíkají. Pokud chcete vyřešit vleklý spor nebo se přiznat ke zradě, počkejte si ještě pár měsíců.

Chcete být bohatí? Tohle vyhoďte!

Podívejte se, co musíte okamžitě změnit, pokud chcete letos konečně zbohatnout.

Sklápějte prkénko

Stará čínská magie praví, že pokud na toaletě necháváte zvednuté prkénko, utíkají vám mísou peníze. Peníze si blokujete také špinavým nádobím v kuchyni, které tam necháváte pravidelně přes noc.

Jen úklid nestačí

Hojnost nepřichází ani do domova, kde jsou rozbité věci, uschlé květiny nebo špinavá okna. V tomto případě nejde o běžný úklid, ale o ten pořádný, kdy se zbavíte všeho nepotřebného a nevhodného.

Víte, jak si vyrobit měsíční vodu?

Voda skrývá mnoho příležitostí, využijte ji ve svůj prospěch. A že je nejsilnější během a po úplňku, není náhoda. Říká se jí měsíční voda a využít se dá různými způsoby. A výroba nezabere moc času.

Své otázky neříkejte nahlas.
Své otázky neříkejte nahlas.

Jak na to?

Nalijte do sklenice či láhve vodu, postačí i obyčejná kohoutková. Ať je nejčistší, jak jen je to možné. Pokud do vody přidáte kameny, její účinky vhodně posílíte.

Ideální je křišťál, tygří oko, citrín či ametyst. Sklenici postavte na okenní parapet nebo kamkoli ven, kde bude vystavena měsíčnímu světlu. Nechte ji tam přes noc, kdy Měsíc nabyde své úplnosti.

Přidejte ji k bylinkám

Následně ji můžete využít pro očistu svého těla i domova. Přidejte ji při úklidu do rozprašovače, omývejte si s ní obličej nebo si z ní uvařte lahodný čaj. Vhodná je také na zalévání bylin, které používáte pro očistu těla.

A pokud chcete do života přilákat lásku, vyrobte ji během úplňku ve znamení Kozoroha a následně vypijte. Ten nastane už v červnu, a dokonce i v červenci!

Vykuřte celý dům s cedrem

Kočistě domu spolehlivě pomohou vykuřovadla. Pokud chcete oproti klasické šalvěji, která je pomocníkem v každém ročním období, nějakou tu jarní změnu, sáhněte po cedru.

Ten se používá k ochraně a očistě osob, míst a věcí před negativní energií. Vhodný je také při stěhování či změně. Jeho vůně vám bude po zapálení připomínat jehličí.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
gabrielacerna

Velmi poutavý pohled na vztah mezi počasím a jeho magickým významem. Jako lékařka rozumím vědeckým aspektům počasí, ale tato spirituální dimenze je pro mě fascinující. Bouřky a změny počasí jsou tak opředeny tajemstem a kouzlem, možná bych se měla více zajímat o tyto staré moudrosti.

verafialova

Moc se mi líbí, jak byl článek sepsán. Myslím si, že mnoho lidí podceňuje vliv počasí na naší psychiku a nevidí za tím ty hlubší souvislosti. Magické praktiky a počasí jdou ruku v ruce, což tento článek krásně ilustruje. Možná bych si také měla vyčistit amulety během příští bouřky.

dostalova78

Super clánek. Vždycky když je venku škaredě a prší si řikam, že je to na nic. Ale tenhle článek mě trochu přesvědčil, že i deštivej den může být k něčemu dobrý. Možná zkusím ten tanec v dešti 😀

ludmila122

Článek o magickém významu počasí a jeho vlivu na naše životy je opravdu zajímavý. Už dlouho sleduji, jak různé počasí ovlivňuje moji náladu a energii, ale o těchto rituálech jsem slyšela poprvé. Možná bych si měla najít nějaký svůj rituál pro dobíjení energie během bouřky.

sdílejte článek
Související články
Možná jste to zažila i vy: někdo vám ochotně vyjde vstříc nebo pomůže a jakoby náhodou má rysy tváře podobné osobě, která vás podržela už kdysi… Ale spojitosti fungují i u lidí, kteří vás podrazili, vysávali… Nemusíte zrovna umět číst z dlaně ani být jasnovidka či vědma, a přesto budete hned vědět své. Z rysů obličeje můžete poznat, jakou má člověk […]
Táta na svého bratra často vzpomínal a říkal, že jednou budou zase spolu. Když umíral, zjevila se náhle u jeho postele průsvitná postava muže… Můj táta pracoval léta v uranových dolech, což se na něm krutě podepsalo. Rakovina, která tamní horníky kosila, udeřila, když mu bylo jen pětačtyřicet. Doly se staly osudným i pro jeho mladšího bratra Lumíra. Toho […]
Uprostřed noci nás zburcoval budík. Pak druhý a nakonec začaly zničehonic odbíjet velké hodiny. Naštěstí mě napadlo jít zkontrolovat matku, jestli je v pořádku. Stalo se to uprostřed noci! Najednou začal zvonit budík. Ten starý, ještě na mechanické natahování. Matka mi jej kdysi dala k narozeninám. „Prokristapána, co se děje?“ vystartovala z lehu do sedu má manželka, která má […]
Toužíte po šťastném a spokojené životě, ve kterém se vám podaří vše, na co sáhnete? Ujistěte se, že žijete podle pravidel karmy! Karma je zákon příčiny a následku. Co činíte druhým, vrátí se vám stejnou měrou. Pokud má někdo šťastný život a daří se mu, pravděpodobně v minulém životě vykonal dobro. Zákon příčiny Hlavní zákon karmy říká, že co […]
reklama
Partnerské vztahy
4 gesta, která ženy u mužů milují
Každá žena potřebuje ve vztahu cítit, že je milována  a hýčkána. Které mužské projevy nás zaručeně přivedou do pomyslného ráje?  Jsou to mnohdy úplně banální gesta, která muže nestojí žádné peníze a jen nepatrně úsilí. Také proto jimi důvtipní a pragmatičtí pánové neskrblí, neboť si už v kontaktu se ženami ozkoušeli, že ta gesta fungují a zvedají stavidla […]
Vztahová krize v důchodu
Opájíte se pocitem, že když máte za sebou desítky let manželství, tak máte vyhráno, protože děti jsou dospělé a dávné spory vyřešené? Jenže největší vztahové krize přicházejí až v penzi. Jak je překonat? Strávili jste spolu dlouhé roky, vybudovali rodinu, vychovali děti. Teď byste si měli užívat, radovat se z vnoučat a dělat všechno to, na co jste dřív neměli čas. Víc […]
Proč muži bezostyšně civí ženám na prsa?
Ať muži chtějí, nebo ne, při setkání s cizí ženou jim sjedou oči často na jediné místo: do jejího výstřihu! Velikost poprsí je pro muže zásadní téma. Proč to tak je? Přestože žijeme ve 21. století, stejně v nás pořád dřímá divoká příroda. V rámci úsilí o rovnost mezi mužem a ženou jsou ženská ňadra cíleně ignorována, jenže pudům stejně nejde poručit. Instinkty […]
6 důvodů, proč jste stále sama
Možná jste změnila holičku nebo od určité chvíle utratíte mnohem víc za oblečení, abyste mohla měnit jeho styly. Jenže kýžený efekt stejně ne a ne se dostavit… Pokud jste už dlouho nezadaná,  možná opakujete stále stejné chyby, které vedou vaše vztahy do záhuby. 1. Vybíráte si stále stejné typy Pokud hledáte trvalý vztah, a stále ho nedokážete […]
Cestování
Turecké pláže jsou už zalité sluncem
Tato země na rozhraní Evropy a Asie neomrzí. Zažijete tu pravý orient a uchvátí vás i zdejší příroda! Vysoké hory i strmě padající vodopády, úchvatné východy slunce i tajemné jeskyně. V tuto roční dobu je Turecko ideálním místem, kam vyrazit na prosluněnou dovolenou. Teplota vzduchu zde už atakuje třicítku, voda má příjemných 24 °C a deštivé dny jsou už pryč. Nic nebrání tomu, […]
Smaragdový ostrov Korfu
Jeden z nejkrásnějších ostrovů Středomoří nesmíte vynechat. Ne nadarmo si ho kdysi oblíbila i císařovna Sissi. Můžete tu navštívit i její letní sídlo. Je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů a je to ostrov hodně rozmanitý, každý si tu tedy přijde na své. Ať už hledáte pěknou pláž na odpočinek, nebo výlety za poznáním, nebudete se na Korfu nudit. […]
Tunisko: Vyspělá Afrika na dosah
Toužíte letos po dovolené v Africe, ale horké klima vás neláká? Zvolte Tunisko, které vám díky své poloze nabídne nejen ideální počasí, ale také nádherné pláže a fascinující památky. Milovníci historie si tu přijdou na své! V severní Africe jen zhruba 150 km od Sicílie leží země, jejíž historie a kulturní dědictví sahá až do starověku. Je […]
Kochejte se pohledem na nejkrásnější pláže světa
Anse Source d’Argent (Seychely) Tato pláž patří k těm vůbec nejvíce fotografovaným na celém světě. Její oslnivé bílé písky se rozprostírají přes ostrov La Digue v Indickém oceánu. Jiskřivá pláž s ohromnými žulovými balvany nabízí opravdu působivé výhledy, které se nesmazatelně zapíší do vaší paměti. Pobřežní útes poskytuje účelnou ochranu proti vlnám, a vy tak máte možnost užívat […]
Krása a zdraví
Snědá a přitom zdravá? Jde to…
Kult bronzového opálení je poslední roky tabu. Ale co si budeme povídat, snědé tělo opálené od sluníčka je v létě zkrátka krásné a přitažlivé. A hlavně vypadá o dost štíhlejší… Co můžete udělat pro to, aby bylo opálení hezky bronzové a vy jste přitom byla zdravá? Dopřejte si před sezonou přísun červeného či oranžového ovoce a zeleniny. Automaticky si tak vytvoříte […]
Omlazovací tipy pro krásný dekolt
Nejen obličej je vaší vizitkou, dost o vás prozradí i oblast krku a dekoltu. Pečujete o ni dostatečně? A víte, že ji lze zkrášlit? Věk se nedá oklamat a s přibývajícími léty se ztrácí i pevnost prsou. Ale zoufat nemusíte! Díky našim zaručeným tipům bude vaše poprsí krásné a pevné. Pravidelná masáž Masáž si dopřávejte nejlépe dvakrát do týdne, vždy před sprchováním či koupelí. […]
Třikrát pro zdraví kloubů
V těle máme více než stovku kloubů, ale dokud nás nezačnou „zlobit“, ani o nich nevíme. Bolest se však může objevit s přibývajícími roky, ale i kvůli kilům navíc, zvýšené zátěži při sportu nebo fyzicky namáhavou prací. Jaké látky je dostanou zpátky do kondice? Glukosamin sulfát Tělo si umí glukosamin sulfát „vyrábět“, ale s věkem může mít této látky nedostatek. […]
Jak se motivovat k hubnutí?
S blížícím se létem se na nás ze všech stran valí výzvy k hubnutí do plavek. Proč se tím ale trápit každý rok, když to jde vyřešit jednou provždy? Ideální je začít právě teď! Připravte se na změnu Připusťte si, že vše je ve vaší hlavě. Už teď si buďte jista, že dosáhnete přesně toho, co si usmyslíte. Musíte […]
Magický svět
Tibetský horoskop
Moudří tibetští mniši vytvořili horoskop z dvanácti znamení, která se určují podle roku narození. To, v jakém znamení jste se narodila, může předurčit, jaká jste, čeho se vyvarovat a s kým se například přátelit. Zářivý drak – 1940, 1952, 1964, 1976, 1988 Dračí lidé se vznášejí v oblacích a pozemských problémů si moc nevšímají. Jsou citliví, snadno zranitelní, otevření i společenští a zbožňují […]
Potkala jsem na dovolené lásku z minulého života?
Spatřili jsme se na pláži. Naše pohledy se setkaly a já věděla, že ho znám odjakživa. Ten muž mě přitahoval jako magnet. Naše cesty se ale musely zase rozejít! Je tomu sice už mnoho let, na to setkání ale nikdy nezapomenu. Když jsem nedávno četla o minulých životech, hned jsem si na toho mladíka vzpomněla. Bylo to […]
Záporné postavě z mé povídky se konec nelíbil
Nechápala jsem, proč mám každý den ráno ve své povídce jiný závěr, než jsem napsala. Říkala jsem si, že si snad počítač žije vlastním životem. Psaní detektivních povídek je mojí velkou vášní. „Vůbec nevnímáš, co se kolem tebe děje!“ vyčítá mi vždycky manžel, když jsem myšlenkami mimo a stále přemýšlím nad zápletkou nového příběhu. A když příběh […]
Jak mě pronásledovala pražská strašidla
Měli jsme třídní sraz. Přijela jsem z Vysočiny, abych viděla spolužáky. Hotel jsem zaplacený neměla, chtěla jsem si užít noční život v Praze dosyta. Prahu jsem během studií milovala. Užívala jsem si tu nejen studentský život, ale hlavně procházky starým městem. Proto jsem se moc těšila, když mi přišla pozvánka na sraz se spolužáky z vysoké. Říkala jsem […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kuskus s kuřetem a zeleninou
tisicereceptu.cz
Kuskus s kuřetem a zeleninou
Zbylo vám trochu pečeného kuřecího masa od oběda? Využijte ho k přípravě dalšího pokrmu. Potřebujete 150 g pečeného kuřecího masa 1 lžíci másla 3 lžíce oleje 250 g kuskusu 1 kuřecí bujón 1
Ikony metropolí: Nejpozoruhodnější mosty na světě
epochaplus.cz
Ikony metropolí: Nejpozoruhodnější mosty na světě
Mosty slouží k přepravě vozidel a lidí přes vodní plochy nebo údolí – jako praktické stavby proto mají většinou především dopravní funkci. Mnohé z nich jsou však inženýrskými skvosty a boří naše představy o tom, co všechno je možné postavit. Některé z mostů jsou na první pohled obyčejné, jiné vzbuzují úžas. Některé se staly jedněmi
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Ostrov Poveglia: Půda z hnijících těl a popela upálených!
enigmaplus.cz
Ostrov Poveglia: Půda z hnijících těl a popela upálených!
Pouhé tři kilometry od historického centra Benátek se ze severních vod Jaderského moře tyčí malý kus země. Povídá se o něm, že je tvořen převážně z hnijících lidských těl a popela upálených. Toto míst
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Kaplani se obětovali pro mladé vojáky
historyplus.cz
Kaplani se obětovali pro mladé vojáky
Je klidná, chladná noc. Na americkém parníku SS Dorchester už spí všichni, kteří nemusejí být na hlídce. Krátce před první hodinou ranní se ale plavidlo stane cílem útoku německé ponorky. Dorchester asi s 900 lidmi na palubě jde okamžitě ke dnu. A záchranných vest není dost!   Původně byla postavena jako civilní zaoceánská loď, s
Na nemoc Maciuchové ani láska nestačila
nasehvezdy.cz
Na nemoc Maciuchové ani láska nestačila
Herečka ze seriálu Ulice Hana Maciuchová (†75) vždy rozdávala lidem radost, i když často sama trpěla. Sama o sobě sice říkala, že je obyčejná holka z Moravy, pro většinu lidí však byla Hana Maciuchov
Letní vaření: Když se léto červená
panidomu.cz
Letní vaření: Když se léto červená
Meteorologové hlásí, že příští týden k nám dorazí to pravé letní počasí! Máme tu tedy to krásné období, kdy první zářivé plody lákají k utrhnutí. Nejdřív samozřejmě do pusy a potom? No přece něco dobrého uvařit a také něco uchovat pro strýčka příhodu. Kachní prsa s višňovou omáčkou (4 porce) 500 g kachních prsou, 150 g
Jak jsme s mým manželem dokázali, že zázraky se dějí
skutecnepribehy.cz
Jak jsme s mým manželem dokázali, že zázraky se dějí
Nebyla to chyba moje ani manželova, že se nám narodilo postižené dítě. K nešťastnému poškození mozku došlo při porodu. Předpotopní technologie doby nedokázala ještě určit vrozené genetické vady a lékaři nebyli příliš sdílní. Mladá, vystrašená maminka jako já byla v přeplněné okresní porodnici jen jednou z mnoha. Porod byl komplikovaný. Veškeré snahy dostat dítě do správné polohy selhávaly. Děťátko
Přidaný cukr zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění
21stoleti.cz
Přidaný cukr zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění
Sladká chuť kdysi našim předkům signalizovala, že daná potravina je zdrojem rychle využitelné energie, kterou potřebovali při dlouhých pochodech, namáhavé práci, útěku či při boji. Ovšem s dnešním poh
Nádherná Ivona Dadic se stala tváří hodinářské značky Norqain
iluxus.cz
Nádherná Ivona Dadic se stala tváří hodinářské značky Norqain
Ivona Dadic, rakouská sedmibojařka, má za sebou pozoruhodnou kariéru a již dosáhla mnoha milníků v atletice. Byla první Rakušankou, která se kvalifikovala na olympijský sedmiboj v roce 2012 v Londýně,
Vlkodlaci mezi námi? Příběhy o nich sahají až do starověku!
epochalnisvet.cz
Vlkodlaci mezi námi? Příběhy o nich sahají až do starověku!
Nejstarší dochovaný příklad přeměny člověka na vlka se údajně nachází v Eposu o Gilgamešovi z doby kolem roku 2100 př.nl. Dodnes však světem kolují příběhy, ve kterých slýcháváme o krvelačném vlkovi, jenž se objevil při úplňku.   Vlkodlak, jak ho nyní známe, se poprvé objevuje ve starověkém Řecku a Římě, v etnografických, poetických a filozofických
4
0
Would love your thoughts, please comment.x