nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Magické rituály se solí
Magické rituály se solí
Každý den v týdnu je vhodný k obřadům s obyčejnou, ale mocnou solí!

Každému dni v týdnu vládne jiná planeta, která na vás může mít silný vliv. Abyste oslabila negativní působení nebeských těles, a naopak posílila to pozitivní, je dobré naučit se dělat ochranná kouzla se solí.

Přísloví Sůl nad zlato je víc než pravdivé. Sůl není jen královnou kuchyně, ale také důležitou ingrediencí k magickým obřadům po celý týden.

Pondělí ovládá Měsíc

Sůl má schopnost vstřebávat informace. Pytlík se solí, který vám leží na břiše, vás zbaví nejistoty a ten, který držíte v ruce, vyladí vztahy s lidmi okolo vás. Zkuste to a uvidíte.

Pondělí vás pod vládou Měsíce může svádět k nepromyšleným reakcím. Ne nadarmo se říká: „Pondělí je nejkrizovější den týdne.“ Abyste později nelitovala toho, co jste natropila v pondělí, postupujte takto:

Do dvou bavlněných pytlíčků nasypte po jedné polévkové lžíci soli a pevně zavažte. Uložte se co nejpohodlněji do polohy vleže, jeden pytlíček si položte asi 10 cm nad pupek, druhý držte v levé ruce.

Ponořte se do příjemných vzpomínek a zapomeňte na všechny staré i současné nepříjemnosti.

Pozor na měsíc, zvláště v pondělí. Saturn vyvolává hodně negativních pocitů. Venuše přináší lásku, ale také konflikty.

Úterý ovlivňuje Mars

Sůl, kterou držíte u levého spánku, vás zbaví závistivců. Ta u pravého spánku pomáhá úspěšnému vývoji a ukončení zamýšlené akce.

Úterý je pod vládou Marsu, a proto vašim záměrům a plánům mohou zabránit konflikty s okolím, ke kterým tato bojovná planeta lidi ponouká. Jakým postupem se tomu vyhnout?

Do dvou malých pytlíčků nasypte po půldruhé lžíci soli, do každé ruky uchopte jeden, pohodlně se usaďte a každý pytlíček přiložte k jednomu spánku.

Soustřeďte se na plánovaná jednání, setkání a pohovory a v duchu si probírejte všechny své záměry. Představujte si ideální vývoj každé ze situací, která na vás čeká.

Středa pod vládou Merkuru

Sůl ležící na čele zostří vaše smysly. Dokážete přesně odhadnout příští vývoj událostí a zvládnete se vyhnout nástrahám a možným zádrhelům.

Ve středu, na kterou dohlíží Merkur, byste měla zažívat porozumění s okolím, a proto je tento den příznivě nakloněn úspěšnému uzavírání každé záležitosti. Může vám nicméně způsobit i nepříjemná překvapení.

Sůl pomáhá snížit toto nebezpečí na minimum a také zlepšit vztahy s okolím. Do dvou  pytlíčků nasypte dvě lžičky soli a zavažte je. Jeden pytlíček si položte doprostřed čela, druhý uchopte do pravé ruky.

Uvolněte se a opakujte si v duchu, co vše musíte tento den udělat. Sůl v pravé ruce, nasycená informacemi, vám pomůže dosáhnout stanoveného cíle a podpoří zisk.

Čtvrtek pod dohledem Jupiteru

Sůl na temeni vstřebá informace a napoví vám správné řešení. Sůl držená proti čelu vám pomůže vyhnout se nepříjemnostem a potížím.

Vládcem čtvrtka je moudrý a nápomocný Jupiter. Obdařuje vás intuicí, někdy však dokáže zašmodrchat vztahy. Aby ve vztahu s tím, o koho máte zájem, nedošlo k nedorozumění, postupujte následovně: Dva pytlíčky naplňte solí – do každého dejte dvě lžičky a zavažte.

Pohodlně se posaďte, jeden pytlíček si položte na temeno, druhý stiskněte oběma rukama a držte ho proti čelu. Soustřeďte se na to, co vás v tu chvíli nejvíce zajímá a na čem vám záleží. Všechno to v duchu uveďte slovy.

Pátek pod ochranou Venuše

Sůl nad pupíkem vás zbaví nervozity a ochrání před stresem. Sůl pod pupíkem soustřeďuje sexuální energii a zvyšuje touhu a chuť.

V pátek, na konci pracovního týdne, kdy začíná víkend, rozdává krásná Venuše lidem lásku a probouzí vášeň a rozkoš. Nedokáže vás ale bohužel ochránit před možnými hádkami, konflikty a neporozuměním. Vyhnout se tomu vám opět pomůže mocná sůl.

Vezměte dva malé bavlněné pytlíčky a do každého dejte lžíci a půl soli. Pevně zavázané si je položte na břicho – jeden asi na dlaň nad pupík, druhý stejně daleko pod pupík. Uvolněte se, na nic nemyslete a snažte se dosáhnout stavu absolutního klidu.

Sobota pod vlivem Saturnu

Sůl na temeni obnoví vaši duševní a energetickou rovnováhu; sůl u palců na nohou vás zbaví neodbytných myšlenek, sklíčenosti a smutku.

Sobota je volný den a vládne jí přísný Saturn, schopný pokazit vám každou radost. Tento den se projevuje všemožná negativita, avšak právě v tomto dnu také můžete vyvážit svoji energetickou bilanci. Budete potřebovat dva pytlíčky.

Do jednoho nasypte jednu lžíci, do druhého dvě lžíce soli. Pohodlně se uložte a na temeno položte zavázaný pytlíček se lžící soli. Druhý položíte na palce na nohách. Uvolněte se, zbavte se myšlenek na křivdy a hněv, vnímejte pouze klid a pokoj.

Neděle v žáru Slunce

Pytlíček se solí, který držíte v pravici, vám pomůže zachovat či navázat vztahy s okolím, ten v levé ruce vás ochrání před uhranutím i uřknutím.

V neděli vám Slunce přináší záplavu pozitivních emocí a vytváří ty nejpříznivější podmínky pro mezilidské kontakty. Zároveň se však právě v tento den můžete stát obětí uhranutí či uřknutí.

Jak se bránit: vezměte dva pytlíčky, do jednoho nasypte dvě, do druhého tři polévkové lžíce soli. Do pravé ruky vezměte pytlíček se dvěma, do levé se třemi lžícemi soli.

Soustřeďte myšlenky na to, co vám v životě dělá radost, a pak přejděte k tomu, co vás zlobí. Všechno v duchu pojmenujte.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jelinkova

No, já o tomto slyším poprvé, ale zajímavý to je. Třeba to opravdu funguje, kdo ví. Mně se ale zdá, že víra v to je klíčová. Kdo věří, najde možná opravdu pomoc v soli. Zkusím to v úterý, Mars mě vždycky trochu děsí.

olga

Ou, tohle je supr idea! Vždycky jsem měla ráda magické věci a soli mám doma dost. Trochu se bojím, jestli to udělám správne, ale za pokus to stojí. Dík za inspiraci!

pavla230

Článek o magických rituálech se solí mě opravdu zaujal. Nikdy by mě nenapadlo, že sůl má takové využití. Zkoušela jsem už různé věci pro lepší relaxaci, ale tohle je pro mě úplně nové. Rozhodně to zkusím, zvlášť to s ovlivněním vztahů mi přijde super tip.

sdílejte článek
Související články
Možná jste to zažila i vy: někdo vám ochotně vyjde vstříc nebo pomůže a jakoby náhodou má rysy tváře podobné osobě, která vás podržela už kdysi… Ale spojitosti fungují i u lidí, kteří vás podrazili, vysávali… Nemusíte zrovna umět číst z dlaně ani být jasnovidka či vědma, a přesto budete hned vědět své. Z rysů obličeje můžete poznat, jakou má člověk […]
Táta na svého bratra často vzpomínal a říkal, že jednou budou zase spolu. Když umíral, zjevila se náhle u jeho postele průsvitná postava muže… Můj táta pracoval léta v uranových dolech, což se na něm krutě podepsalo. Rakovina, která tamní horníky kosila, udeřila, když mu bylo jen pětačtyřicet. Doly se staly osudným i pro jeho mladšího bratra Lumíra. Toho […]
Uprostřed noci nás zburcoval budík. Pak druhý a nakonec začaly zničehonic odbíjet velké hodiny. Naštěstí mě napadlo jít zkontrolovat matku, jestli je v pořádku. Stalo se to uprostřed noci! Najednou začal zvonit budík. Ten starý, ještě na mechanické natahování. Matka mi jej kdysi dala k narozeninám. „Prokristapána, co se děje?“ vystartovala z lehu do sedu má manželka, která má […]
Toužíte po šťastném a spokojené životě, ve kterém se vám podaří vše, na co sáhnete? Ujistěte se, že žijete podle pravidel karmy! Karma je zákon příčiny a následku. Co činíte druhým, vrátí se vám stejnou měrou. Pokud má někdo šťastný život a daří se mu, pravděpodobně v minulém životě vykonal dobro. Zákon příčiny Hlavní zákon karmy říká, že co […]
reklama
Partnerské vztahy
4 gesta, která ženy u mužů milují
Každá žena potřebuje ve vztahu cítit, že je milována  a hýčkána. Které mužské projevy nás zaručeně přivedou do pomyslného ráje?  Jsou to mnohdy úplně banální gesta, která muže nestojí žádné peníze a jen nepatrně úsilí. Také proto jimi důvtipní a pragmatičtí pánové neskrblí, neboť si už v kontaktu se ženami ozkoušeli, že ta gesta fungují a zvedají stavidla […]
Vztahová krize v důchodu
Opájíte se pocitem, že když máte za sebou desítky let manželství, tak máte vyhráno, protože děti jsou dospělé a dávné spory vyřešené? Jenže největší vztahové krize přicházejí až v penzi. Jak je překonat? Strávili jste spolu dlouhé roky, vybudovali rodinu, vychovali děti. Teď byste si měli užívat, radovat se z vnoučat a dělat všechno to, na co jste dřív neměli čas. Víc […]
Proč muži bezostyšně civí ženám na prsa?
Ať muži chtějí, nebo ne, při setkání s cizí ženou jim sjedou oči často na jediné místo: do jejího výstřihu! Velikost poprsí je pro muže zásadní téma. Proč to tak je? Přestože žijeme ve 21. století, stejně v nás pořád dřímá divoká příroda. V rámci úsilí o rovnost mezi mužem a ženou jsou ženská ňadra cíleně ignorována, jenže pudům stejně nejde poručit. Instinkty […]
6 důvodů, proč jste stále sama
Možná jste změnila holičku nebo od určité chvíle utratíte mnohem víc za oblečení, abyste mohla měnit jeho styly. Jenže kýžený efekt stejně ne a ne se dostavit… Pokud jste už dlouho nezadaná,  možná opakujete stále stejné chyby, které vedou vaše vztahy do záhuby. 1. Vybíráte si stále stejné typy Pokud hledáte trvalý vztah, a stále ho nedokážete […]
Cestování
Turecké pláže jsou už zalité sluncem
Tato země na rozhraní Evropy a Asie neomrzí. Zažijete tu pravý orient a uchvátí vás i zdejší příroda! Vysoké hory i strmě padající vodopády, úchvatné východy slunce i tajemné jeskyně. V tuto roční dobu je Turecko ideálním místem, kam vyrazit na prosluněnou dovolenou. Teplota vzduchu zde už atakuje třicítku, voda má příjemných 24 °C a deštivé dny jsou už pryč. Nic nebrání tomu, […]
Smaragdový ostrov Korfu
Jeden z nejkrásnějších ostrovů Středomoří nesmíte vynechat. Ne nadarmo si ho kdysi oblíbila i císařovna Sissi. Můžete tu navštívit i její letní sídlo. Je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů a je to ostrov hodně rozmanitý, každý si tu tedy přijde na své. Ať už hledáte pěknou pláž na odpočinek, nebo výlety za poznáním, nebudete se na Korfu nudit. […]
Tunisko: Vyspělá Afrika na dosah
Toužíte letos po dovolené v Africe, ale horké klima vás neláká? Zvolte Tunisko, které vám díky své poloze nabídne nejen ideální počasí, ale také nádherné pláže a fascinující památky. Milovníci historie si tu přijdou na své! V severní Africe jen zhruba 150 km od Sicílie leží země, jejíž historie a kulturní dědictví sahá až do starověku. Je […]
Kochejte se pohledem na nejkrásnější pláže světa
Anse Source d’Argent (Seychely) Tato pláž patří k těm vůbec nejvíce fotografovaným na celém světě. Její oslnivé bílé písky se rozprostírají přes ostrov La Digue v Indickém oceánu. Jiskřivá pláž s ohromnými žulovými balvany nabízí opravdu působivé výhledy, které se nesmazatelně zapíší do vaší paměti. Pobřežní útes poskytuje účelnou ochranu proti vlnám, a vy tak máte možnost užívat […]
Krása a zdraví
Snědá a přitom zdravá? Jde to…
Kult bronzového opálení je poslední roky tabu. Ale co si budeme povídat, snědé tělo opálené od sluníčka je v létě zkrátka krásné a přitažlivé. A hlavně vypadá o dost štíhlejší… Co můžete udělat pro to, aby bylo opálení hezky bronzové a vy jste přitom byla zdravá? Dopřejte si před sezonou přísun červeného či oranžového ovoce a zeleniny. Automaticky si tak vytvoříte […]
Omlazovací tipy pro krásný dekolt
Nejen obličej je vaší vizitkou, dost o vás prozradí i oblast krku a dekoltu. Pečujete o ni dostatečně? A víte, že ji lze zkrášlit? Věk se nedá oklamat a s přibývajícími léty se ztrácí i pevnost prsou. Ale zoufat nemusíte! Díky našim zaručeným tipům bude vaše poprsí krásné a pevné. Pravidelná masáž Masáž si dopřávejte nejlépe dvakrát do týdne, vždy před sprchováním či koupelí. […]
Třikrát pro zdraví kloubů
V těle máme více než stovku kloubů, ale dokud nás nezačnou „zlobit“, ani o nich nevíme. Bolest se však může objevit s přibývajícími roky, ale i kvůli kilům navíc, zvýšené zátěži při sportu nebo fyzicky namáhavou prací. Jaké látky je dostanou zpátky do kondice? Glukosamin sulfát Tělo si umí glukosamin sulfát „vyrábět“, ale s věkem může mít této látky nedostatek. […]
Jak se motivovat k hubnutí?
S blížícím se létem se na nás ze všech stran valí výzvy k hubnutí do plavek. Proč se tím ale trápit každý rok, když to jde vyřešit jednou provždy? Ideální je začít právě teď! Připravte se na změnu Připusťte si, že vše je ve vaší hlavě. Už teď si buďte jista, že dosáhnete přesně toho, co si usmyslíte. Musíte […]
Magický svět
Tibetský horoskop
Moudří tibetští mniši vytvořili horoskop z dvanácti znamení, která se určují podle roku narození. To, v jakém znamení jste se narodila, může předurčit, jaká jste, čeho se vyvarovat a s kým se například přátelit. Zářivý drak – 1940, 1952, 1964, 1976, 1988 Dračí lidé se vznášejí v oblacích a pozemských problémů si moc nevšímají. Jsou citliví, snadno zranitelní, otevření i společenští a zbožňují […]
Potkala jsem na dovolené lásku z minulého života?
Spatřili jsme se na pláži. Naše pohledy se setkaly a já věděla, že ho znám odjakživa. Ten muž mě přitahoval jako magnet. Naše cesty se ale musely zase rozejít! Je tomu sice už mnoho let, na to setkání ale nikdy nezapomenu. Když jsem nedávno četla o minulých životech, hned jsem si na toho mladíka vzpomněla. Bylo to […]
Záporné postavě z mé povídky se konec nelíbil
Nechápala jsem, proč mám každý den ráno ve své povídce jiný závěr, než jsem napsala. Říkala jsem si, že si snad počítač žije vlastním životem. Psaní detektivních povídek je mojí velkou vášní. „Vůbec nevnímáš, co se kolem tebe děje!“ vyčítá mi vždycky manžel, když jsem myšlenkami mimo a stále přemýšlím nad zápletkou nového příběhu. A když příběh […]
Jak mě pronásledovala pražská strašidla
Měli jsme třídní sraz. Přijela jsem z Vysočiny, abych viděla spolužáky. Hotel jsem zaplacený neměla, chtěla jsem si užít noční život v Praze dosyta. Prahu jsem během studií milovala. Užívala jsem si tu nejen studentský život, ale hlavně procházky starým městem. Proto jsem se moc těšila, když mi přišla pozvánka na sraz se spolužáky z vysoké. Říkala jsem […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kuskus s kuřetem a zeleninou
tisicereceptu.cz
Kuskus s kuřetem a zeleninou
Zbylo vám trochu pečeného kuřecího masa od oběda? Využijte ho k přípravě dalšího pokrmu. Potřebujete 150 g pečeného kuřecího masa 1 lžíci másla 3 lžíce oleje 250 g kuskusu 1 kuřecí bujón 1
Ikony metropolí: Nejpozoruhodnější mosty na světě
epochaplus.cz
Ikony metropolí: Nejpozoruhodnější mosty na světě
Mosty slouží k přepravě vozidel a lidí přes vodní plochy nebo údolí – jako praktické stavby proto mají většinou především dopravní funkci. Mnohé z nich jsou však inženýrskými skvosty a boří naše představy o tom, co všechno je možné postavit. Některé z mostů jsou na první pohled obyčejné, jiné vzbuzují úžas. Některé se staly jedněmi
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Ostrov Poveglia: Půda z hnijících těl a popela upálených!
enigmaplus.cz
Ostrov Poveglia: Půda z hnijících těl a popela upálených!
Pouhé tři kilometry od historického centra Benátek se ze severních vod Jaderského moře tyčí malý kus země. Povídá se o něm, že je tvořen převážně z hnijících lidských těl a popela upálených. Toto míst
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Kaplani se obětovali pro mladé vojáky
historyplus.cz
Kaplani se obětovali pro mladé vojáky
Je klidná, chladná noc. Na americkém parníku SS Dorchester už spí všichni, kteří nemusejí být na hlídce. Krátce před první hodinou ranní se ale plavidlo stane cílem útoku německé ponorky. Dorchester asi s 900 lidmi na palubě jde okamžitě ke dnu. A záchranných vest není dost!   Původně byla postavena jako civilní zaoceánská loď, s
Na nemoc Maciuchové ani láska nestačila
nasehvezdy.cz
Na nemoc Maciuchové ani láska nestačila
Herečka ze seriálu Ulice Hana Maciuchová (†75) vždy rozdávala lidem radost, i když často sama trpěla. Sama o sobě sice říkala, že je obyčejná holka z Moravy, pro většinu lidí však byla Hana Maciuchov
Letní vaření: Když se léto červená
panidomu.cz
Letní vaření: Když se léto červená
Meteorologové hlásí, že příští týden k nám dorazí to pravé letní počasí! Máme tu tedy to krásné období, kdy první zářivé plody lákají k utrhnutí. Nejdřív samozřejmě do pusy a potom? No přece něco dobrého uvařit a také něco uchovat pro strýčka příhodu. Kachní prsa s višňovou omáčkou (4 porce) 500 g kachních prsou, 150 g
Jak jsme s mým manželem dokázali, že zázraky se dějí
skutecnepribehy.cz
Jak jsme s mým manželem dokázali, že zázraky se dějí
Nebyla to chyba moje ani manželova, že se nám narodilo postižené dítě. K nešťastnému poškození mozku došlo při porodu. Předpotopní technologie doby nedokázala ještě určit vrozené genetické vady a lékaři nebyli příliš sdílní. Mladá, vystrašená maminka jako já byla v přeplněné okresní porodnici jen jednou z mnoha. Porod byl komplikovaný. Veškeré snahy dostat dítě do správné polohy selhávaly. Děťátko
Přidaný cukr zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění
21stoleti.cz
Přidaný cukr zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění
Sladká chuť kdysi našim předkům signalizovala, že daná potravina je zdrojem rychle využitelné energie, kterou potřebovali při dlouhých pochodech, namáhavé práci, útěku či při boji. Ovšem s dnešním poh
Nádherná Ivona Dadic se stala tváří hodinářské značky Norqain
iluxus.cz
Nádherná Ivona Dadic se stala tváří hodinářské značky Norqain
Ivona Dadic, rakouská sedmibojařka, má za sebou pozoruhodnou kariéru a již dosáhla mnoha milníků v atletice. Byla první Rakušankou, která se kvalifikovala na olympijský sedmiboj v roce 2012 v Londýně,
Vlkodlaci mezi námi? Příběhy o nich sahají až do starověku!
epochalnisvet.cz
Vlkodlaci mezi námi? Příběhy o nich sahají až do starověku!
Nejstarší dochovaný příklad přeměny člověka na vlka se údajně nachází v Eposu o Gilgamešovi z doby kolem roku 2100 př.nl. Dodnes však světem kolují příběhy, ve kterých slýcháváme o krvelačném vlkovi, jenž se objevil při úplňku.   Vlkodlak, jak ho nyní známe, se poprvé objevuje ve starověkém Řecku a Římě, v etnografických, poetických a filozofických
3
0
Would love your thoughts, please comment.x