nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Magické ranní rituály
Magické ranní rituály
Přitáhněte si hojnost a splněné přání, nalaďte se na pozitivní energii pro celý den.

Pokud chcete, aby každý váš den byl úspěšný, zkuste si po probuzení dopřát více času, kdy se věnujete výlučně sama sobě. Kouzelné rituály vám pomohou uskutečnit vlastně jakýkoli záměr.

Soustřeďte se po probuzení na své dýchání. Dobře vedený dech podporuje obranyschopnost organismu, ale především zklidňuje mysl. Proto jsou dechová cvičení pro tělo a duši očistná.

Stačí 5–10 min dechových technik denně, a cesta ke zklidnění je nastartovaná. Nejlepší by bylo, kdybyste byla po probuzení schopna věnovat 5 min hlubokému dechu, třeba ještě když ležíte v posteli.

Představte si úspěch

Někdy vás stres a hektické tempo každodenních povinností mohou odvést od vašich vnitřních tužeb, takže se můžete cítit ztracená, ale toto cvičení vás nasměruje k návratu k sobě.

Zavřete oči a představte si úspěch, ať už to je pro vás cokoli. Možná se vám v mysli objeví obraz vás v nové práci nebo s partnerem v minulosti. Tento krok je velmi užitečný pro to, abyste si uvědomila věci pohřbené ve vaší mysli.

Při aktivaci smyslů hraje prim vůně svíčky.
Při aktivaci smyslů hraje prim vůně svíčky.

Zapalte vonnou svíčku

Vůně jsou často spojeny s naším emocionálním stavem, proto vybírejte podle citu. Po probuzení si najděte klidné místo k provedení rituálu a zapalte vonnou svíčku. 

Je důležité aktivovat všechny naše smysly a nesmírně důležitý je čich. Doporučujeme vybrat si svíčku s esenciálním olejem, který vás uvolní. Pokud si nejste jistá, kde začít, levandule, santalové dřevo nebo heřmánek jsou dobrá volba.

Voda odstraňuje negativitu

Voda má čistící energii a pomůže vám odstranit veškerou negativitu a pesimismus, které neprospívají naplnění vašich záměrů. Stačí si umýt ruce nebo obličej čistou vodou.

Můžete si také vedle sebe postavit misku s čistou vodou, aby čistící energie byla aktivní po celou dobu rituálu.

V rámci rituálu si představte něco hezkého, třeba sebe uprostřed louky.
V rámci rituálu si představte něco hezkého, třeba sebe uprostřed louky.

Pište si deník vděčnosti

Někdy si zapomínáme vážit toho, co máme, ale když si povedete deník, nasměruje to správně vaše myšlenky. Vezměte si pero a napište si do deníku, za co jste byla předchozí den vděčná. 

Můžete si zapisovat i obecné věci, které vás naplňují, ale budou se časem opakovat. Pokud si zapíšete pár konkrétností z předchozího dne, které jsou pro vás výjimečné, budete mít větší šanci, že si uvědomíte, kolik dobrého se ve vašem životě stalo. 

Stanovte si dnešní záměr

Dostáváme se k důležité části magického rituálu a tou je stanovení vašeho záměru pro konkrétní den. Nemusí být komplexní ani duchovní.

Mnohem častěji to bude něco konkrétního, například jít si zacvičit nebo si uvařit něco zdravého k obědu. Je lepší začít od zcela obyčejných cílů a postupně přecházet k těm, jejichž výsledek vám přinese větší a déletrvající pocit štěstí a naplnění.

Energie z přírody

Předchozí části magického rituálu se odehrávaly uvnitř. Nyní je důležité nadechnout se čistého a svěžího vzduchu. Máte-li tu možnost, jděte do práce pěšky, a pokud ne, stačí otevřít okno nebo si sednout na chvilku na balkon.

Využijte co nejvíce příležitostí, které máte. Pokud je to možné, zajděte si do přírody – do lesa, k rybníku, abyste se nadechla bezprostřední energie přírody.

Meditace pro ochranu

Samostatným rituálem je každodenní ranní meditace, kdy si představujte, jak kolem sebe máte ochranný kruh nebo vejce, které k vám nevpustí negativní energii.

Všechny jedové šípy, jež k vám někdo nepřející vysílá, se pak odrážejí zpět. Nejlepší je procházka o samotě, třeba v lese, kdy můžete popustit uzdu svým myšlenkám.

Projevte lásku

Úplně na závěr si nezapomeňte projevit lásku. Až vyjdete ven, klidně i náhodnému kolemjdoucímu. Usmějte se na člověka, kterého minete na ulici, nebo třeba pochvalte kamarádce oblečení.

Může se vám zdát, že jde o maličkosti. Ale představte si, kolik šťastnějších lidí byste ráno potkala, kdyby každý udělal alespoň jedno pěkné gesto.

Snídaně jako rituál

Čínská medicína nebo ájurvéda vnímají stravování jako rituál. Pokud při snídani vnímáte, jak jídlo chutná a voní, nebudete si číst ani se dívat na televizi, pocítíte sílu a klid.

Po jídle se na chvilku natáhněte na levý bok, zavřete oči a představte si něco příjemného.

Karty vám napoví

Zkuste si po ránu také vytáhnout jednu až tři tarotové karty. Jejich symbolika vám krásně napoví, co vás ten který den čeká. Pokud si na tarotové karty netroufáte, můžete zkusit nejrůznější motivační karty a každý den si vytáhnout jednu kartu s citátem.

Zajímavá je i práce s kyvadlem, na internetu je mnoho návodů a základní práce s ním je jednoduchá. Můžete si tedy udělat malý ranní rituál, kdy se svého kyvadla zeptáte, co vás čeká a nemine.

Pohlaďte po ránu svoji ženskou duši

Uvnitř každého z nás leží neuvěřitelná síla vnitřní energie, které je zapotřebí udělit žádoucí směr. Je důležité vědět, jak nastavit ten správný záměr, a také to, co je potřeba udělat k jeho dosažení.

Pro magický rituál je optimálním časem ráno, kdy je energie nejčistší. Na jeho uskutečnění si ani nemusíte vyhrazovat nadmíru času. Je ale velmi důležité naprosto vědomě přistupovat k jeho naplnění.

Najděte znovu vnitřní klid

Okamžiky po probuzení jsou dobou, která ovlivní to, jak prožijete den. Každodenní mentální i tělesné rituály nám pomáhají se zklidnit. Chcete-li si uchovat klid na duši, je dobré, abyste si vytvořila denní rutinu, o kterou se můžete opřít.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
sdílejte článek
Související články
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze […]
Feng-šuej je starobylé čínské umění, které vám ukáže, jak být doma v harmonii s přírodními energiemi a přinést štěstí a lásku. Nejdůležitější zásadou feng- -šuej je udržování čistoty a pořádku. Chaos blokuje tok pozitivní energie a může negativně ovlivnit celý váš život. Základní životní energie se pak nazývá čchi a udržuje rovnováhu a harmonii v přírodě i v lidském těle. Vchod do […]
Můj malý syn mi začal náhle povídat pohádky, které jsem znala ze svého dětství. Tvrdil, že je zná od babičky, která za nim chodí, když spinká. Můj šestiletý syn na mě vykulil oči zpod peřiny a řekl: „Mami, nečti mi pohádky z knížky, ale vyprávěj je jen tak, jak to dělala babička u tebe!“ Svojí poznámkou mě překvapil. […]
Rituály nedělají zázraky, ale pomohou vám přitáhnout to, co si přejete. Vyzkoušejte kouzlo na získání peněz a inspirujte se pravidly, jak si udržet hojnost podle pravidel feng-šuej. Magické rituály přitahují příležitosti a dávají možnost přitáhnout si do života hojnost. Nečekejte ale, že když si uděláte rituál na prosperitu a peníze, že rovnou vyhrajete v loterii nebo se vám hned ocitne větší obnos […]
reklama
Partnerské vztahy
Ubližuje, ale i tak ho milujete?
Proč ženy tak často zůstávají ve vztazích, které je ničí? Jak je těžké od sebe odehnat darebáka dřív, než vás úplně vysaje, zničí a odhodí? Když máte nevyřešené problémy z dětství, které se týkají neopětované lásky, máte pak tendence nacházet si muže, s nimiž zažíváte stejné trápení. Protože vás tyto prožitky velmi zasáhly, podvědomě hledáte někoho, kdo by vám je pomohl […]
Co napoví vaše poloha v posteli?
Oblíbená pozice, ve které spolu se svojí drahou polovičkou usínáte, odhalí, jak to mezi sebou máte a v jakém stadiu se váš vztah právě nachází. Ve spánku si totiž nemůžete nic nalhávat. Spánek je očistný nejen pro naše tělo, mysl a duši, ale také je ideální k tomu, abyste si mohla nalít příslovečného čistého vína co se týče vztahu […]
Kolegyně mi záviděla, a tak mi dělala naschvály
Ženy dokážou být někdy opravdu zákeřné. S kolegyněmi jsme myslely, že k nám Eva lehce zapadne. Jenže jako jediná bez dětí i chlapa to těžce nesla a odnášela jsem to právě já. Svou práci v kanceláři miluji, ale jak už tomu běžně bývá, v kolektivu plném žen se nevyhnete intrikám, pomlouvání a naschválům. My jsme se třemi kolegyněmi byly naprosto sehrané a byly […]
Mít se ráda opravdu není sobectví
Naučte se přistupovat k sobě s větší velkorysostí. Buďte na sebe hodná a sama sebe se naučte chválit a ocenit. Budete mnohem šťastnější. Představte si teď, že se pozorujete očima své kamarádky. Neviděla by přece na vás jen nedostatky, o kterých se domníváte, že je máte. Zkuste vyslovit následující větu: Možná nejsem úplně dokonalá, ale některé mé vlastnosti jsou prostě skvělé! Uvědomte […]
Cestování
Starobylé Turecko – Evropa
Turecko nabízí rozmanité možnosti pro strávení letní dovolené. Luxusní hotelové resorty nabízí skvělé služby, ale místní městečka a letoviska také mnoho památek k poznávání. Letní dovolená v Turecku je další oblíbenou záležitostí českých turistů. Příjemné počasí tu panuje od května až do října, v letní sezoně tu je 12 hodin slunečního svitu a prakticky žádný déšť. Klasika, která neomrzí Oblíbenou […]
Kouzelné řecké ostrovy
Dokonalé pláže, krásná příroda, zajímavé památky a méně turistů. Tady navíc i trochu ušetříte a dovolená bude i tak úžasná! Zkuste něco nového a přitom řeckého! Krásný výhled Portara Zde najdete opravdu nádherné pláže s tyrkysovým Egejským mořem, malebné typické řecké vesničky i bohatou historii, zejména tu antickou. Na ostrově Naxos si užije ideální dovolenou ten, kdo touží po dobrém odpočinku a hlavně klidu. […]
Ochutnejte snové kouzlo Malediv
Máte-li hluboko do kapsy, tahle luxusní jihoasijská destinace vám zřejmě zůstane zapovězena. Tedy pokud si netroufnete na velké dobrodružství a nevydáte se na exotické Maledivy na vlastní pěst. Podaří-li se vám vychytat letenky, sen se může stát velmi rychle skutečností. Souostroví Maledivy na jihu Asie v Indickém oceánu tvoří řetězec 19 korálových atolů s celkem […]
Kalábrie úchvatná a malebná – Itálie
Není nad to užívat si na dlouhých písečných plážích a v zátokách si najít diskrétní místo jen pro sebe. Taková je dovolená v italské části Kalábrie. Pokud chcete zažít nefalšovanou italskou atmosféru, pak je pro vás Kalábrie tím pravým místem. Najdete ji v nejjižnější části země jako špičku pomyslné boty. Ač nepatří k nejbohatším regionům, […]
Krása a zdraví
NEJ přítel pudr…
V horkých dnech se pudr pasoval na velmi příjemného a spolehlivého pomocníka, který umí ohlídat krásu vaší tváře. Nechcete se přece lesknout jako zrcadlo… Dejte přednost štětci velkému a hustému, ten totiž dokáže nabrat ideální množství pudru a stejnoměrně ho rozprostřít. Na startu Před použitím štětcem zatřepejte, aby se načechral a oddělily se štětiny. Při nabírání pudru pohybujte štětcem v krabičce […]
Vyzkoušejte chlorelu
Jedná se o přírodní doplněk, který zvýší vaši energii a pomůže detoxikovat tělo od těžkých kovů. Obsažené vitaminy a minerály příznivě působí na správnou funkci jater, přispívají k udržení normálního stavu pokožky. Chlorela podporuje celkovou regeneraci organismu. Pomocník při průjmu Do řady zemí nebo i u nás na dovolenou vyrážíme vybaveni probiotiky v tabletkách nebo léky pro případ průjmu. Mnohem lépe poslouží […]
Pošlete průjem tam, odkud přišel
Průjem může být letní nezvaný host, ale s těmito tipy ho snadno zaženete na ústup. Pamatujte, že prevence je lepší než léčba, a léto si užijete v plné parádě bez zbytečných běhů na toaletu. Takže slunce, moře a zábava – ano! Průjem? Rozhodně ne! Jak na letní grilovačky Léto je časem grilování a osvěžujících ovocných salátů. Ale pozor, dámy! Tyto […]
Bezpečné randění se slunečními paprsky
Na pohlazení od sluníčka se těšíme celý rok. Bronzový nádech pokožku omlazuje a tělo působí tak nějak zdravěji. Pamatujte ale na to, že i opalování je trochu věda a má svá pravidla. Na procházkách a při sportování je nejvíce v ohrožení tvář a dekolt. Nespoléhejte na předpověď počasí, i pod mrakem si můžete spálit nos a nastřádat si pod kůži UVA záření, které […]
Magický svět
Modlitba mi vrátila ukradenou tašku
Když jsem zjistila, že mi zmizela kabelka i s penězi a doklady, propadla jsem panice. Prosila jsem Boha, ať mi pomůže. A opravdu se stal zázrak! Svůj příběh, který se odehrál před pěti lety, bych nazvala „Síla modlitby“. Ten den jsem vyrazila na nákup do supermarketu. Šla jsem si koupit meloun. Svou tašku jsem měla položenou v přihrádce prázdného nákupního […]
Numerologie dne vašeho narození
1/ Jste přirození vůdci s velkou nezávislostí a odvahou. Jen tak dál! 2/ Máte silné empatické schopnosti a otevřené srdce pro druhé. To z vás dělá velmi oblíbené jedince. 3/ Jste kreativní, komunikativní a velice společenští, vynikáte zejména v tvůrčích činnostech. 4/ Jste praktičtí, stabilní a vytrvalí s velkým smyslem pro detail, což vám umožňuje dosáhnout dlouhodobějších cílů. 5/ Milujete svobodu, změny […]
Projevila se ve mně duše alchymisty?
Odjakživa mě přitahuje všechno tajemné. Zajímám se o bylinky i moc kamenů. Jen škoda, že jsem promarnila příležitost v dětství. Tu knihu jsem si prostě měla vzít! Pořád se mi vybavuje ta zvláštní vzpomínka z dětství. Chodila jsem ještě na základní školu. Po vyučování jsem musela chodit do družiny. Ta byla ve staré budově nedaleko školy. Jednou nás tam […]
O svatojánské noci jsme viděly tančit víly
Tentokráte jsme si chtěly natrhat léčivé bylinky samy. Najednou jsme ale uslyšely v lese tichý zpěv. Nad pasekou se vznášela mlžná zjevení. Bylo to před mnoha lety. Tehdy jsme se vypravily s dcerou a vnučkou na chalupu, protože svatojánská noc vycházela na víkend, a navíc byl přesně v ten den úplněk. Kdy se tohle poštěstí? Aby úplněk vyšel přesně na […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
epochanacestach.cz
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
„Nic než tmářství kacířů,“ rozčiluje se roku 1404 pražský arcibiskup Zbyněk Zajíc z Hazmburka, když se doslechne o podivných pověstech, které se vážou k hoře Blaník ve středních Čechách. Ale on už ty čarodějné rejdy jednou provždy zatrhne! Jak se rozhodne, tak také udělá. „Zakažte lidem stoupat na tu horu,“ klade na srdce pražský arcibiskup
Fazolová pomazánka
tisicereceptu.cz
Fazolová pomazánka
Objevte kouzlo luštěninových pomazánek třeba s touto dobrotou z bílých fazolí. Skvělá je i na topinky. Potřebujete 300 g bílých uvařených fazolí (nebo fazole v konzervě ve slaném nálevu) 2 vejc
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
epochaplus.cz
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího
Oloupej to, seškrábej a vykroj
panidomu.cz
Oloupej to, seškrábej a vykroj
Vezmete-li do ruky správnou škrabku, brambory s ní máte oloupané dohladka vcukuletu, zeleninu, než bys řekl švec. Ale kde sehnat takovéto pomocníky? Poohlédněte se po nich třeba na internetu. K oloupání brambor leckterá hospodyňka používá nůž na krájení, lepší však bývá škrabka. Za naostřenou čepelí bývá totiž štěrbina a za ní opora, která zabraňuje, aby
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Tragické následky exorcismu v Evropě
enigmaplus.cz
Tragické následky exorcismu v Evropě
Jeden z nejstrašlivějších novodobých případů údajného posednutí se odehrává v roce 1974 v anglickém městě Ossett, kde žije silně věřící křesťan Michael Taylor se svou ženou Christine. Oba společně doc
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
iluxus.cz
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
Chorvatská společnost Rimac Automobili, známá svými elektrickými hyperauty, oslavuje 15 let působení na trhu uvedením speciální edice modelu Nevera. Tato limitovaná edice, označená jako Nevera 15th An
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
21stoleti.cz
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
Pořád je to opomíjená záležitost, třebaže lékaři upozorňují na evidentní přínos. Význam pupečníkové krve pro lékařské zákroky byl potvrzen před 30 lety, kdy byla v pražské nemocnici v Motole provedena
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
historyplus.cz
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
Část obránců Konstantinopole uprchne. Vytušili, že město co nevidět padne, a chtějí si zachránit život. Císař Konstantin XI. však byzantskou metropoli neopustí. Vždyť jejími ulicemi kráčely dějiny. S hrstkou nejvěrnějších druhů bude s Turky v roce 1453 bojovat do posledního dechu!   Stěhování na východ Řím ohrožují barbaři. Současně stále více jeho obyvatel konvertuje ke
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
nasehvezdy.cz
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
Franta je v Ulici stálicí, diváky už ale další příběhy oblíbené postavy na podzim nečekají. Jeho představitel Matyáš Valenta (27) totiž s herectvím sekl! „Myslím, že jsem se hodil na to dětské herec
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
epochalnisvet.cz
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
Je pátek, 5. března 1982, když do pokoje hotelu Chateau Marmont v Los Angeles vstupuje Bill Wallace. Hned na prahu ztuhne při pohledu na svého blízkého přítele, amerického komika Johna Belushiho, bezvládně ležícího na podlaze. Už mu není pomoci.   Příčinou smrti je drogový koktejl, kombinace heroinu a kokainu, slangově nazývaný speedball. Po komikově smrti
Jeho děti mají vždy přednost
skutecnepribehy.cz
Jeho děti mají vždy přednost
Je na mě milý a vlídný. Ale jen do chvíle, kdy něco potřebují jeho děti. Těm by, na rozdíl ode mě, snesl modré z nebe. Dá jim vše, o co si řeknou. Nemohu si pomoct, ale jeho rozhazování mi jde na nervy. Manželovy děti z prvního manželství mám ráda a svoje děti jsem před nimi nikdy neupřednostnila. Kupovala jsem všem
0
Would love your thoughts, please comment.x