nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Magická moc Velkého pátku
Magická moc Velkého pátku
Nepodceňujte velikonoční rituály. Přinesou vám energii a odhalí vaši budoucnost...

Nebojte se využít kouzelnou moc Velikonoc ve svůj prospěch a užijte si magické jarní svátky se vším, co k nim patří. Na Velký pátek vesmír srší touhou ukázat vám, co vás čeká a nemine. Poradíme vám, jak mu porozumět.

Velikonoce spadají do kouzelného jarního období, kdy se příroda probouzí a má obrovskou spirituální sílu, které je třeba využít.

Velký pátek je výjimečný i v tom, že disponuje magickou energií, kterou můžete využít k tomu, abyste nahlédla do budoucnosti. Právě v tento den by měly být vize, které jsou obvykle symbolické a mlhavé, o něco jasnější.

Poklady hor i zlaté kapradí

S Velkým pátkem se pojí mnoho tradic a pověr. Lidové pověry hovoří o horách, které se na Velký pátek otevírají, aby vydaly své poklady, o zlatém kapradí, které roste jen o páteční magické noci a má sílu léčit nemoci.

I o tom, že byste si měla i v tento den dávat pozor na to, co říkáte nahlas, protože by se to mohlo splnit. V tento den byste neměla pracovat, a to ani na zahrádce. Zvlášť vrtat se v půdě totiž nosí smůlu, protože země se sama otevírá.

Barvu vejce uzpůsobte své tužbě a přání.
Barvu vejce uzpůsobte své tužbě a přání.

Spojte se se zesnulými

Komunikace s dušemi zemřelých bývá poměrně náročnou a nebezpečnou disciplínou. Na Velký pátek je ale hranice mezi naším a spirituálním světem duchů o mnoho tenčí než obvykle, a proto je toto spojení snadnější.

Využijte toho k tomu, abyste kontaktovala své předky a zjistila odpovědi na otázky, které vám třeba nedají spát. Ke komunikaci s dušemi budete potřebovat pouze svíčku a zrcátko.

Svíčka by měla mít bílou či fialovou barvu, jimiž naznačíte své dobré úmysly, a bude tak fungovat jako jakési milé a uctivé pozdravení. Jakmile ji zapálíte, v myšlenkách se soustřeďte na své drahé zemřelé a zároveň na otázku, která vás trápí.

Pokud se vám duše předků podaří vzpomínkami potěšit, vyjeví vám odpověď právě v zrcátku položeném vedle zapálené svíčky. Nezapomeňte jim za to s veškerou pokorou poděkovat.

Rituální očista vodou

Tradicí Velkého pátku je ranní očista v potoce, která se vykonávala před úsvitem. Kdo ji podstoupil, měl pevné zdraví po celý rok. Naši předkové se dříve koupali nazí a úplně celí, to ale nemusíte, stačí si symbolicky omýt obličej a části těla.

Voda odnese vše zlé, zajistí zdraví a krásu. Součástí této očisty však může být i nahlédnutí do budoucnosti. Vyberte si takový potok, na jehož březích rostou vrby, které ještě odolaly nájezdům koledníků.

Uřízněte z nich několik tenkých proutků a spleťte je do věnečku jako klasicky květiny. Ten pak pusťte po vodě.

V těch několika málo okamžicích, než vám věneček zmizí z dohledu, byste v něm na vodní hladině měla zahlédnout záblesk toho, na co se můžete v následujícím roce těšit.

Zapálená svíce je most k duši vašich předků.
Zapálená svíce je most k duši vašich předků.

Dejte pozor na náhody

Samozřejmě vám budoucnost jen tak nenaservíruje, tak to zkrátka nechodí. Buďte si však jistá, že to, co vypadá jako obyčejná náhoda, zkrátka v čase Velkého pátku náhodné nebude. Mějte oči na stopkách a dívejte se kolem sebe.

Pokud budete po celý den pořád narážet na jeden a tentýž symbol, zapřemýšlejte nad tím, co by pro váš budoucí život mohl znamenat.

A také mějte na paměti, že znamení, kterým obvykle nepřikládáte význam, byste na Velký pátek měla posuzovat mnohem pečlivěji. Kdykoli vám bude něco připadat zvláštní a podivné, zapřemýšlejte, jestli to není právě signál věcí budoucích.

Zbavte se starého,  dostanete nové

Jaro je obdobím nových začátků, aby ale mohlo něco začít, musí něco skončit. Zamyslete se tedy nad tím, čeho v životě se chcete zbavit, co byste měla ukončit, co z vás jen vysává energii – ať už jsou to lidé, či staré věci.

Vše si napište na kousky papíru. Pak rozdělejte ohníček a lístky jeden po druhém spalte. Po každém „přiloženém“ lístku se zahleďte do plamenů. Za každou obětovanou věc vám ohýnek vyjeví záblesk něčeho budoucího. 

Skryté touhy a očista domova

Pošeptejte své touhy a přání do semínek (třeba do travních, když budete pěstovat jarní osení) a zasaďte je. Jak budou rostlinky postupně růst, budou se zhmotňovat i vaše přání. Věděla jste, že od starých pohanů pochází i velký jarní úklid?

Ženy po zimě očišťovaly svá obydlí, aby vymetly prach a pavučiny, ale také negativní síly. Zkuste to také, představujte si, že s každým máchnutím koštěte mizí vše, co vás i váš domov a rodinu zatěžuje.

Pryč se zlem

Vyrobte si figurku, stačí z větviček, vlny  či těsta. Už při vytváření byste si do ní měla promítnout vše, co se odehrálo od loňského podzimu, během chladné a temné části roku, a čeho se chcete zbavit.

Vložte do ní své problémy. Potom ji vhoďte do ohně či do tekoucí vody. Vše zlé bude pryč.

Čarování s vajíčky

Naši předkové věřili, že do vejce můžou promítnout svá přání a že je ochrání před zlem.  Už tehdy se barvila vajíčka, ta totiž symbolizovala plodnost a dostatek a měla mít léčivou moc pro lidi i dobytek.

Stačilo vajíčkem koulet po problematické oblasti, a potíže byly pryč. Když budete čarovat s vajíčky, myslete na to, že by to vždy měla být plná vejce, ne vyfouknuté kraslice. Ty jsou prázdné, bez života, a tedy nefunkční.

Kouzelné „vaše“ vejce

Připravte si uvařené vejce, stačí slepičí, ale může být třeba i křepelčí. Své touhy do něj pak promítněte pomocí barev. Malování vajíček si užijte. Ozdobte je podle libosti, vyhrajte si s ním, aby to opravdu bylo „vaše“ vajíčko.

Pak na něj napište nebo do něj zašeptejte své přání. Vejce podržte v rukou, dokud se nezahřeje a nenabije vaší energií. Uvařené vajíčko snězte nebo ho někomu věnujte.

Každá barva je symbol

Pokud chcete potkat velkou romantickou lásku, obarvěte vejce na růžovo. Pro zažehnutí nové jiskry ve stávajícím vztahu na červeno. Chcete-li úspěch, zvolte modrou barvu. Pro dlouhodobý úspěch královsky modrou.

Pro novou inspiraci a nápady tyrkysovou. Pro štěstí v životě vajíčko obarvěte zelenou. Toužíte-li po novém začátku, vsaďte na žlutou. Pro duševní klid a pohodu vyberte odstíny fialové.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
verafialova

Jako technologie mě baví, ale uznávám, že máme kolem sebe spoustu nevysvětlitelných a magických momentů. Velký pátek a jeho energie? Proč ne, ráda se nechám zasvětit do starých tradic. Zajímavé čtení!

vesela

Jsem ráda, že jsem na tento článek narazila. Fotografování magických momentů Velkého pátku mě vždycky bavilo a teď mám i lepší pochopení toho, co vlastně fotím. Opravdu inspirativní čtení.

frantiska

Fascinuje mě, jak si lidé od nepaměti připisují význam jednotlivým dnům a jejich energii. Tento pohled na Velký pátek mě opravdu zaujal. Článek je velmi dobře napsaný a poskytuje zajímavý úhel pohledu na tradice.

olgaprochazkova

Fuha, no tak tohle je něco. Přemýšlela jsem, co s pátkem a teď mám jasný, že si musim vzít volno a užít to podle rad v článku. Díky za nápady!

horakova4

Vždycky mě fascinovalo, jak kombinujeme staré tradice s novodobým vnímáním světa. Velký pátek a jeho magická moc je něco, co mi přijde, že má smysl pro nás všechny. Úžasný článek, který mi otevřel oči.

monika

Na Velký pátek si vždycky dávám záležet, abych s rodinou dodržela tradice. Je to pro nás důležitý den a tento článek přidal pěkně do puntíku. Určitě zkusíme i tu očistu vodou, o který jsem dotad neslyšela.

sdílejte článek
Předchozí článek
Související články
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se […]
Manžel mě opustil kvůli jiné ženě a já byla úplně na dně. Souhlasila jsem s tím, že se zúčastním podivné seance. Měla jsem v tom vztahu navrch! Manžel nebyl žádný velký krasavec, zatímco já si mohla vybírat. Majetný taky závratně nebyl. Měli jsme byt v osobním vlastnictví, dvě auta a chalupu. Nic víc! Abych si nezkazila život, svou postavu a dobré […]
Už vás nebaví počítat každou korunu a toužíte po balíku peněz? Tak zkontrolujte, co máte v šatníku. Stará čínská magie praví, že jakmile máte ve skříni nepořádek, odhání to od vás peníze a přitahuje nesnáze. Pozor si dejte také na barvy, které každý den oblékáte. Mají svůj jasný význam. Bílá košile k vám navrátí peníze Bílá je […]
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak […]
reklama
Partnerské vztahy
Zklamala mě, a já nevím, co teď
Vnučka byla moje vymodlené vnoučátko. Měly jsme úžasný vztah až do té doby, než odešla studovat do Prahy. Přestala totiž komunikovat s rodinou, a my netušili, čím se živí. Jestli jsem se na něco v důchodu těšila, byla to vnoučátka. Syny jsem měla velmi mladá, Ondřej se narodil, když mi bylo devatenáct, a Viktor jen o dva roky […]
Ubližuje, ale i tak ho milujete?
Proč ženy tak často zůstávají ve vztazích, které je ničí? Jak je těžké od sebe odehnat darebáka dřív, než vás úplně vysaje, zničí a odhodí? Když máte nevyřešené problémy z dětství, které se týkají neopětované lásky, máte pak tendence nacházet si muže, s nimiž zažíváte stejné trápení. Protože vás tyto prožitky velmi zasáhly, podvědomě hledáte někoho, kdo by vám je pomohl […]
Co napoví vaše poloha v posteli?
Oblíbená pozice, ve které spolu se svojí drahou polovičkou usínáte, odhalí, jak to mezi sebou máte a v jakém stadiu se váš vztah právě nachází. Ve spánku si totiž nemůžete nic nalhávat. Spánek je očistný nejen pro naše tělo, mysl a duši, ale také je ideální k tomu, abyste si mohla nalít příslovečného čistého vína co se týče vztahu […]
Kolegyně mi záviděla, a tak mi dělala naschvály
Ženy dokážou být někdy opravdu zákeřné. S kolegyněmi jsme myslely, že k nám Eva lehce zapadne. Jenže jako jediná bez dětí i chlapa to těžce nesla a odnášela jsem to právě já. Svou práci v kanceláři miluji, ale jak už tomu běžně bývá, v kolektivu plném žen se nevyhnete intrikám, pomlouvání a naschválům. My jsme se třemi kolegyněmi byly naprosto sehrané a byly […]
Cestování
Starobylé Turecko – Evropa
Turecko nabízí rozmanité možnosti pro strávení letní dovolené. Luxusní hotelové resorty nabízí skvělé služby, ale místní městečka a letoviska také mnoho památek k poznávání. Letní dovolená v Turecku je další oblíbenou záležitostí českých turistů. Příjemné počasí tu panuje od května až do října, v letní sezoně tu je 12 hodin slunečního svitu a prakticky žádný déšť. Klasika, která neomrzí Oblíbenou […]
Kouzelné řecké ostrovy
Dokonalé pláže, krásná příroda, zajímavé památky a méně turistů. Tady navíc i trochu ušetříte a dovolená bude i tak úžasná! Zkuste něco nového a přitom řeckého! Krásný výhled Portara Zde najdete opravdu nádherné pláže s tyrkysovým Egejským mořem, malebné typické řecké vesničky i bohatou historii, zejména tu antickou. Na ostrově Naxos si užije ideální dovolenou ten, kdo touží po dobrém odpočinku a hlavně klidu. […]
Ochutnejte snové kouzlo Malediv
Máte-li hluboko do kapsy, tahle luxusní jihoasijská destinace vám zřejmě zůstane zapovězena. Tedy pokud si netroufnete na velké dobrodružství a nevydáte se na exotické Maledivy na vlastní pěst. Podaří-li se vám vychytat letenky, sen se může stát velmi rychle skutečností. Souostroví Maledivy na jihu Asie v Indickém oceánu tvoří řetězec 19 korálových atolů s celkem […]
Kalábrie úchvatná a malebná – Itálie
Není nad to užívat si na dlouhých písečných plážích a v zátokách si najít diskrétní místo jen pro sebe. Taková je dovolená v italské části Kalábrie. Pokud chcete zažít nefalšovanou italskou atmosféru, pak je pro vás Kalábrie tím pravým místem. Najdete ji v nejjižnější části země jako špičku pomyslné boty. Ač nepatří k nejbohatším regionům, […]
Krása a zdraví
Nadopujte se všemi béčky
Vitaminů skupiny B je celkem osm a všechny by se pro naše zdraví přetrhly. Pečují o kůži, vlasy, nervy i srdce. Ne vždy jich ale přijímáme tolik, kolik potřebujeme. Mrkneme se na zoubek těm nejdůležitějším z celé skupiny a pro začátek si můžeme říct, že i když máte jejich spotřebu pokrytou, stres, kouření, pití alkoholu nebo velkého množství kávy či čaje vedou […]
Dodržujte správný pitný režim!
Víte, kolik toho máte za den vypít? Řídit se žízní nestačí. V horkých letních dnech byste měla mít lahev vody neustále u sebe. Při nedostatku vody se tekutiny v těle zahušťují, snižuje se tlak, zhoršuje se prokrvení částí těla a vám se dělá mdlo. Spočítejte si, kolik vody byste měla během dne vypít! Žízeň není ukazatel Myslíte si, že […]
4 časté chyby při holení nohou
Mít neoholené nohy je dnes prostě trapas. Ať je vám málo, nebo víc, s lýtky vzhledu medvědice nikoho neokouzlíte. Jak ale předejít podráždění kůže a mít nožky jako hedvábí Pokud si říkáte, že holení nemůže být přece žádná věda, vyvedeme vás z omylu. Stačí totiž několik unáhlených kroků a místo krásných hladkých nohou se budete […]
Spáleniny od slunce: Co přinese úlevu?
Stačí si chvilku pospat venku na zahradě a pokožka dostane od sluníčka pěkně zabrat. A všichni víme, že to opravdu hodně bolí. Jak tělo rychle ošetřit? Zapomněli jste se namazat opalovacím krémem? Kůže vám to připomene nejen večer, ale bohužel si to pamatuje a při opakovaném spálení se škody postupně sčítají. Nebezpečně si tak koledujete o trvalejší poškození […]
Magický svět
Jaký muž se k vám hodí?
Nauka o číslech – numerologie – vám poradí, s kým stvoříte ideální pár. Stačí jen znát, kdy se muž, co vás zajímá, narodil. Pak porovnejte své životní číslo s jeho číslem, a hned budete mít jasno. Omystické povaze čísel psali do hliněných tabulek již staří Sumerové. Spojitost čísel s člověkem a lidským osudem je nabíledni, každý jsme se „někdy“ narodil. To […]
Jak mě uzdravil babiččin kouzelný lektvar
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze […]
Základní pravidla učení feng-šuej
Feng-šuej je starobylé čínské umění, které vám ukáže, jak být doma v harmonii s přírodními energiemi a přinést štěstí a lásku. Nejdůležitější zásadou feng- -šuej je udržování čistoty a pořádku. Chaos blokuje tok pozitivní energie a může negativně ovlivnit celý váš život. Základní životní energie se pak nazývá čchi a udržuje rovnováhu a harmonii v přírodě i v lidském těle. Vchod do […]
Babička chodila vyprávět pohádku na dobrou noc
Můj malý syn mi začal náhle povídat pohádky, které jsem znala ze svého dětství. Tvrdil, že je zná od babičky, která za nim chodí, když spinká. Můj šestiletý syn na mě vykulil oči zpod peřiny a řekl: „Mami, nečti mi pohádky z knížky, ale vyprávěj je jen tak, jak to dělala babička u tebe!“ Svojí poznámkou mě překvapil. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Švýcarsko jako země sýra
epochanacestach.cz
Švýcarsko jako země sýra
Sýr je fenoménem švýcarské gastronomie. Vychutnávání sýra ve Švýcarsku se dá přirovnat asi k vychutnávání slivovice u nás či vína ve Francii. Švýcaři mají své oblíbené lahůdky, ale i lokální speciality. Některé ze sýrů se dosud vyrábějí tradičním způsobem, tedy ručně přímo na pastvinách. Takové sýry jsou k dostání jen na zdejších trzích. Který koupit?
Tajemství obrazu v proslulé galerii: Opravdu je na něm létající talíř?
enigmaplus.cz
Tajemství obrazu v proslulé galerii: Opravdu je na něm létající talíř?
Hledat důkazy existence UFO v proslulé florentské galerii Uffizi není zase tak bláhové, jak by to původně vypadalo. Záhadný obraz na vás čeká ve druhém patře galerijního objektu. Výtvarné dílo vzniklo
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Poslední britská čarodějnice: Kdo byla Helena Duncan?
epochalnisvet.cz
Poslední britská čarodějnice: Kdo byla Helena Duncan?
Helena Duncan si jako malé děvče vyslouží přízvisko pekelná, neboť tvrdí, že umí mluvit s mrtvými. Od té doby své okolí zahrnuje jedním proroctvím budoucnosti za druhým a jako dospělá se díky tomu stane uznávanou čarodějnicí. Dnes však o jejích schopnostech mnozí pochybují, neboť je údajně doloženo, že při seancích podváděla. Je to pravda? Je
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný
Union Glashütte opět partnerem závodu veteránů napříč Saskem
iluxus.cz
Union Glashütte opět partnerem závodu veteránů napříč Saskem
Jen málokomu se podaří dopřát si tak jedinečný zážitek s klasickými automobily, jakým je závod Sachsen Classic. V jeho rámci se v polovině srpna opět přesunou závodníci kultovní setinové rallye ze Cvi
Archeologové u Kutné Hory odkryli osadu starou 7 000 let
21stoleti.cz
Archeologové u Kutné Hory odkryli osadu starou 7 000 let
Dosud neznámou neolitickou osadu u Kutné Hory objevili badatelé z Archeologického ústavu AV ČR. Unikátní je v tom, že v následujících tisíciletích na jejím místě nevznikla žádná jiná sídliště a díky t
Horská dráha: Už Kateřina Veliká zbožňuje klouzání!
epochaplus.cz
Horská dráha: Už Kateřina Veliká zbožňuje klouzání!
Některé se řítí rychlostí přes 200 km/hod. Jiné sviští ve výšce 139 metrů. Občas se ocitnete hlavou dolů. Ruská carevna by zírala, kdyby viděla, co vzešlo z její kratochvíle. Horské dráhy patří k nevyhledávanějším atrakcím zábavních parků po celém světě. Protože kdo by si nechtěl užít adrenalinovou jízdu a zažít chvíle čisté euforie. Zábava pro
Španělské ptáčky
tisicereceptu.cz
Španělské ptáčky
Většina z nás omáčky miluje. Španělský ptáček patří mezi klasické recepty české kuchyně. Příprava není vůbec složitá. Suroviny 4 plátky z hovězí kýty (celkem asi 600 g) 2 natvrdo uvařená vejce
Temný stín mě pronásledoval městem až domů
skutecnepribehy.cz
Temný stín mě pronásledoval městem až domů
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak
Kadeřníkovi královy metresy prošlo i znásilnění
historyplus.cz
Kadeřníkovi královy metresy prošlo i znásilnění
Když králova metresa prochází uličkou dvořanů, ulpívají na ní desítky párů očí, které hodnotí každičký detail jejího vzhledu. Jen ať se dívají, má krásné šaty, líčení podle poslední módy, vzácný parfém, a hlavně vysoký účes, jehož tvorba zabrala celé hodiny. Jistý muž, který je nositelem starobylého a prestižního Řádu svatého Michala, dokončuje spis Chvála účesů
Kdy už si mě vezmeš Prachaři?
nasehvezdy.cz
Kdy už si mě vezmeš Prachaři?
Půvabná herečka ze seriálu Jedna rodina Sara Sandeva  (27) už tři roky tvoří pár se starším hercem Jakubem Prachařem (40). Možná je tak pomalu na čase vztah někam posunout. Nabízí se pochopitelně sv
6
0
Would love your thoughts, please comment.x