Pokud vás příroda neobdařila krásnou, hustou a silnou hřívou, nezoufejte! Můžete udělat mnoho pro to, aby i vaše vlasy vypadaly zdravě a měly větší objem.
Pokud svým vlasům budete věnovat důkladnou každodenní péči a dodržovat pár zásad, můžete jim dodat větší objem a lesk. Stačí jen vědět, jak na to!
Začíná to u mytí
Myjete si vlasy každý den, když si dáváte horkou sprchu? To opravdu není nutné, a navíc to pro vlasy ani není dobré. Úplně stačí si vlasy mýt dvakrát týdně.
Hodně záleží i na tom, jaký šampon a kondicionér používáte. Spousta z nich obsahuje řadu k vlasům drsných složek, proto je dobré zvolit jemné přírodní produkty, které neobsahují zbytečnou chemii, jako např. silikony či parabeny.
Kondicionér v žádném případě nevynechávejte, po umytí vlasy ošetřuje a dodává každému pramenu mytím ztracenou vlhkost.
Česání je malá věda
Česání často nevěnujeme dostatečnou pozornost, a možná tak zbytečně vlasy lámeme nebo trháme. Po umytí by se vlasy česat neměly, protože jsou křehké a náchylné k lámání. Lepší je rozčesat je před mytím a pak až po vysušení.
Zásadní je výběr správného hřebenu nebo kartáče podle typu vlasů a vždy postupovat od konečků ke kořínkům, nikdy naopak!
Pokud potřebujete česat vlasy i za mokra, rozčesávejte je mimořádně opatrně hřebenem se širokými zuby a co nejjemněji jím přejděte od kořínků ke konečkům vlasů.
Styling a účesy
Tepelný styling je pro vlasy náročný, ničí je a na objemu nepřidá. Vyhněte se proto tepelné úpravě fénem, žehličkou či kulmou, zvlášť pokud jsou vaše vlasy suché a poškozené. Vlasy ničí také gumičky, zejména když nosíte stále stejný culík.
Vlasy se pak v namáhaném místě mohu lámat. Udělejte si pokaždé trochu jiný účes nebo nechte vlasy častěji rozpuštěné.
Volné je nechte i při spaní. Pořiďte si saténové povlečení, díky tomu se budou přes noc méně zacuchávat a lámat.
Masky, zábaly, séra
Dalším trikem pro urychlení růstu a podporu kvality vlasů jsou masky a zábaly, které jim dodají hydrataci a výživu. Udělejte si je jednou týdně, zábal stačí jednou za měsíc.
Masku po mytí naneste do délek, nechte působit asi deset minut a pak ji důkladně vymyjte.
V případě zábalu je postup trošku jiný. Nepoužívejte před ním šampon ani kondicionér, naneste vlasový olej nebo jiný prostředek na vlhké vlasy do délek v silnější vrstvě.
Vlasy pak zakryjte igelitovou fólií, zabalte do suchého ručníku a nechte působit alespoň půl hodiny.
Poté vlasy umyjte jako obvykle. Skvělá jsou i bezoplachová séra, a to nejen pro délky a konečky, ale i pro pokožku, kde stimulují růst vlasů.
Naneste sérum do suchých vlasů nebo po umytí a lehkém vysušení přímo na pokožku hlavy a vmasírujte ho, aby se lépe dostalo ke kořínkům. Aplikujte alespoň 3× týdně. A když venku pálí slunce, nastříkejte vlasy sprejem s ochranným faktorem.
Vždycky mě zaujme, když najdu nové typy zábalů a masek na vlasy. Je skvělé, že si můžeme většinu z nich připravit doma bez zbytečné chemie. Musím vyzkoušet tu metodu s olejem a fólií!
Článek přináší užitečné informace, zejména kapitola o výběru správného kartáče je nesmírně důležitá. Při česání vlasy opravdu často poškozujeme, ani o tom nevíme. Děkuji za praktické rady.
Tak já vim, že bych měla vlasy moc nemýt, ale kdo to vydrží, když máš pocit, že jsou špinavý, žejo. Ale jo, ty tipy na šampony bez chemie a na česání si určitě zkusím. 🙂