Zatímco kamarádce vylíčíte průběh vaší partnerské krize během chvilky, s partnerem to není možné. Proč komunikace ve vztahu tak často vázne?
Zatímco s ní nemusíte dokončit větu, protože hned chápe, jak to myslíte, chlapovi vše vysvětlujete horem dolem, až se do všeho zamotáváte. Partnerská „krizová“ komunikace je jedna z nejobtížnějších.
Takové rozhovory mají obrovskou sílu a dokážou nesmírně sblížit, nebo naopak ublížit. Řeknete-li kamarádce, že vám na ní něco vadí, v nejhorším případě riskujete, že vás vyškrtne ze seznamu přátel. S partnerem riskujete v případě jeho ztráty mnohem více.
Upřímnost nade vše
Vážné rozhovory s kamarádkami na téma trable v partnerském životě mají v řešení krizí své důležité místo! Napomáhají tříbení myšlenek, pochopení a uspořádání priorit a někdy mohou pomoci obrousit ostré hrany emocí a nálad.
Skutečné kamarádky vás totiž nejen poplácají po ramenou, ale jsou k vám i upřímné, pokud chtějí, abyste se snesla ze svých růžových oblaků. Takovou upřímnost od partnera zpravidla nesnesete.
Strach z hovoru na vážné téma
Krizová komunikace s partnerem se vždy odehrává na tenkém ledě. Čím více pracujete na sobě, a ne na tom, abyste změnila jeho, tím lépe se vám bude dařit s partnerem ve vyhrocené situaci mluvit.
Nesebevědomá a nevyrovnaná osobnost má z takového hovoru strach a nevěří si. Bojí se, že řekne něco špatně nebo že jí druhý neporozumí, a tak se důležitému hovoru vyhýbá. Anebo svou nejistotu schovává za přebujelé ego.