nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Jak odhodit věčnou smůlu?
Jak odhodit věčnou smůlu?
Máte pocit, že se vám štěstí stále vyhýbá a děje se vám jenom to nejhorší?

Asi znáte období, kdy se vám nic nedaří, vše vám padá z rukou a pokazí se všechno, co může. Co když se vás ale smůla drží déle? Zapracujte na tom magicky. Máme pro vás tipy, jak smůlu vyprovodíte ze dveří.

Váš život se často podobá zebře, bílý úsek radostí střídá černé pásmo smůly a pak se zas všechno otočí k lepšímu. Životní zkoušky vás zocelují, ovšem pouze tehdy, nejsou-li nad vaše síly. V opačném případě je třeba proti smůle bojovat stejně jako proti nemoci.

Příznaky a příčiny smůly

Mnozí si neustále na něco stěžují nebo opakují slova s negativním nábojem, jako „bída“, „chudák“… Neustálé narážky na vlastní hloupost, stížnosti na problémy a nadávání vám přitáhnou do života stejnou negativní situaci.

Věčné povzdechy typu: „Když já mám štěstí jen na špatné mužské…“ se obratem mění v popis holé skutečnosti. Často se stýkat se smolaři, věčnými nespokojenci a nepřejícími typy také nevede k ničemu dobrému a může se to stát příčinou vaší vlastní smůly.

Pevné přesvědčení o vlastních schopnostech, neochvějná víra v ochranu vyšších sil a optimismus jsou nejlepší ochranou před dlouhodobou smůlou. Cíleně myslete na to hezké, co vás může potkat.

Obavy vymažte z hlavy, protože právě tím, že si děláte starosti, na sebe neštěstí přivoláváte. Znáte přísloví „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“? Tak to platí i pro smůlu.

Když se vám začne dít něco, co se vám nelíbí, začnete automaticky předpokládat, že další nešťastné nehody budou následovat. Vaše mysl se přeladí na smolný kanál a začne do vašeho okolí vysílat „Tak jen pojďte, další průšvihy, čekám na vás“.

A problémy pak přijdou. Vědomě se tedy přelaďte na šťastnější notu. Pochvalujte si každou maličkost, která se vám povede.

Zůstaňte pozitivní a v hlavě si zakořeňte myšlenku „Teď už se nic špatného nestane“, kterou si připomínejte. Volání vašich myšlenek nejdřív musí zesílit, než si ho vesmír všimne.

Talismanem pro štěstí může být i černá kočička.
Talismanem pro štěstí může být i černá kočička.

Ochrání vás talisman

Jako talisman může zafungovat dárek od milované osoby. Může to být klidně i černá kočička. Ač jsou myšlenky tím nejdůležitějším, můžete je podpořit i talismanem či amuletem, které od vás budou smůlu odpuzovat.

S talismany jde vždy o velmi soukromou záležitost a pro každého funguje něco jiného. Nejlepší jsou talismany osobní, jež znamenají něco speciálního právě pro vás, ať už to je přívěsek na krk, náramek pro štěstí nebo oblázek věnovaný někým blízkým.

Pokud nic takového nemáte, můžete si pořídit talisman univerzální.  Na odehnání smůly výborně funguje látkový pytlíček se sušenou šalvějí nebo čtyřlístky, stejně tak části těchto rostlin zalité v pryskyřici.

Kromě nich také pomáhá čerstvá větvička tisu, cokoli se symbolem pentagramu, tedy pěticípé hvězdy, nebo drahé kameny – nejsilnější účinky proti smůle má růženín, citrín a achát.

Chléb jako předmět kultu

Odedávna bylo za jeden z hlavních příznaků usazení smůly v domě pokládáno rychlé kažení potravin, především chleba. U Slovanů byl chléb kultovním předmětem, uctívanou hodnotou, symbolem slunce, života a hojnosti.

Ve starobylých obřadech byli s jeho pomocí vzýváni duchové štěstí a zdaru. Kdo nechce přivolat do domu neštěstí, nesmí chléb nikdy vyhodit. Nepřítomnost chleba v domě přitahuje neštěstí a bídu.

Magická očista šalvějí

S úspěchem sáhněte po šalvěji, která se používá i pro vymítání zlých duchů. Aby se na vás smůla přestala lepit, zkuste se magicky očistit a odpoutat se tak od ní.

Šalvěj si můžete přidat do horké koupele, někdo ale zastává názor, že k očistě je lepší třeba voda tekoucí, která s sebou všechna negativa odnese.

Ideální se tak zdá být pálení snítek šalvěje a následně očištění kouřem, který z nich stoupá. Ten pak nechte odejít oknem pryč. Větrejte tak dlouho, až bude vzduch čistý.

Do směsi můžete použít také šafrán, a pokud se chcete pojistit nadvakrát, předtím, než bylinky zapálíte, kolem sebe ještě vysypte kruh ze soli, kterou na konci rituálu smetete a zakopete do země.

Pomoci si můžete i libovolnou mantrou, kterou několikrát zopakujete, stačí říct i něco obyčejného, jako je například „Přeji si, ať má smůla zmizí“ – cokoli, co vám půjde od srdce.

Oheň spálí vaše obavy

Uleví se vám dvojnásob, když dáte svým obavám hmotnou podobu a tím je dostanete z hlavy. Díky tomu je už na sebe nebudete přivolávat. Navíc tak dáte vesmíru najevo velmi viditelně a přímo své nové nastavení.

Pokud se stále obáváte, že se něco pokazí, zkuste si na papír vypsat své nejhorší strachy a popsat, jak se to může všechno pokazit. Následně papír spalte a vědomě přitom všechny tyto myšlenky vyžeňte z hlavy.

10 podnětů k přilákání štěstí

Potřebujete se zbavit smůly a neštěstí? Zkuste prastarý magický rituál. Při jeho správném provádění máte záruku, že se vás štěstí bude držet. Musíte jen dodržet následující postup:

1 Postavte se doprostřed místnosti, zavřete oči a dokonale se uvolněte.

2 Představujte si, že ze všech osmi stran světa k vám směřují barevné světelné paprsky.

3 Jih vám posílá červené paprsky světla, které vám přinášejí uznání a úspěch.

4 Z jihozápadu se k vám natahují něžně růžové paprsky přinášející štěstí v lásce. Severovýchod vám daruje paprsky žlutého světla, které vás obdaří moudrostí a usilovnou snahou o nová poznání.

5 Tmavězelené paprsky světla z východního směru přinášejí zdraví. Světle zelené z jihovýchodu jsou zase dárci bohatství.

6 Severozápad vás ozáří stříbřitými paprsky přinášejícími spolehlivou ochranu nebes.

7 Ze severního směru září bleděmodré světelné paprsky vytvářející nezničitelnou životní ochranu.

8 Všichni tito světelní poslové se spojí v místě, kde stojíte. Právě vy budete bodem, kde se protínají.

9 Jejich energie vás prostoupí seshora, od temene hlavy, naplní svým teplem a světlem  tělo a pak se v něm rozplyne.

10 Vytvořte si tuto vizualizaci a nějakou dobu si ji podržte v mysli. Snažte se přesně vidět barvu paprsků, cítit celým tělem jejich teplý, hladivý dotek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tereza

Zajímavé počtení. Přístup k odvrácení smůly pomocí pozitivních myšlenek a talismanů je starý jak svět, ale v moderní době často zapomínaný. Přiblížení těchto rituálů ve světle současnosti je podle mne užitečné.

dostalova78

Někdy vážně mám pocit, že mi smůla leze na záda a ne a ne spadnout. Článek je super, ráda bych věřila, že to pomůže. Určitě vyzkouším některé tipy, a ten s šalvějí zní jako dobry nápad!

sdílejte článek
Související články
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze […]
Feng-šuej je starobylé čínské umění, které vám ukáže, jak být doma v harmonii s přírodními energiemi a přinést štěstí a lásku. Nejdůležitější zásadou feng- -šuej je udržování čistoty a pořádku. Chaos blokuje tok pozitivní energie a může negativně ovlivnit celý váš život. Základní životní energie se pak nazývá čchi a udržuje rovnováhu a harmonii v přírodě i v lidském těle. Vchod do […]
Můj malý syn mi začal náhle povídat pohádky, které jsem znala ze svého dětství. Tvrdil, že je zná od babičky, která za nim chodí, když spinká. Můj šestiletý syn na mě vykulil oči zpod peřiny a řekl: „Mami, nečti mi pohádky z knížky, ale vyprávěj je jen tak, jak to dělala babička u tebe!“ Svojí poznámkou mě překvapil. […]
Rituály nedělají zázraky, ale pomohou vám přitáhnout to, co si přejete. Vyzkoušejte kouzlo na získání peněz a inspirujte se pravidly, jak si udržet hojnost podle pravidel feng-šuej. Magické rituály přitahují příležitosti a dávají možnost přitáhnout si do života hojnost. Nečekejte ale, že když si uděláte rituál na prosperitu a peníze, že rovnou vyhrajete v loterii nebo se vám hned ocitne větší obnos […]
reklama
Partnerské vztahy
Ubližuje, ale i tak ho milujete?
Proč ženy tak často zůstávají ve vztazích, které je ničí? Jak je těžké od sebe odehnat darebáka dřív, než vás úplně vysaje, zničí a odhodí? Když máte nevyřešené problémy z dětství, které se týkají neopětované lásky, máte pak tendence nacházet si muže, s nimiž zažíváte stejné trápení. Protože vás tyto prožitky velmi zasáhly, podvědomě hledáte někoho, kdo by vám je pomohl […]
Co napoví vaše poloha v posteli?
Oblíbená pozice, ve které spolu se svojí drahou polovičkou usínáte, odhalí, jak to mezi sebou máte a v jakém stadiu se váš vztah právě nachází. Ve spánku si totiž nemůžete nic nalhávat. Spánek je očistný nejen pro naše tělo, mysl a duši, ale také je ideální k tomu, abyste si mohla nalít příslovečného čistého vína co se týče vztahu […]
Kolegyně mi záviděla, a tak mi dělala naschvály
Ženy dokážou být někdy opravdu zákeřné. S kolegyněmi jsme myslely, že k nám Eva lehce zapadne. Jenže jako jediná bez dětí i chlapa to těžce nesla a odnášela jsem to právě já. Svou práci v kanceláři miluji, ale jak už tomu běžně bývá, v kolektivu plném žen se nevyhnete intrikám, pomlouvání a naschválům. My jsme se třemi kolegyněmi byly naprosto sehrané a byly […]
Mít se ráda opravdu není sobectví
Naučte se přistupovat k sobě s větší velkorysostí. Buďte na sebe hodná a sama sebe se naučte chválit a ocenit. Budete mnohem šťastnější. Představte si teď, že se pozorujete očima své kamarádky. Neviděla by přece na vás jen nedostatky, o kterých se domníváte, že je máte. Zkuste vyslovit následující větu: Možná nejsem úplně dokonalá, ale některé mé vlastnosti jsou prostě skvělé! Uvědomte […]
Cestování
Starobylé Turecko – Evropa
Turecko nabízí rozmanité možnosti pro strávení letní dovolené. Luxusní hotelové resorty nabízí skvělé služby, ale místní městečka a letoviska také mnoho památek k poznávání. Letní dovolená v Turecku je další oblíbenou záležitostí českých turistů. Příjemné počasí tu panuje od května až do října, v letní sezoně tu je 12 hodin slunečního svitu a prakticky žádný déšť. Klasika, která neomrzí Oblíbenou […]
Kouzelné řecké ostrovy
Dokonalé pláže, krásná příroda, zajímavé památky a méně turistů. Tady navíc i trochu ušetříte a dovolená bude i tak úžasná! Zkuste něco nového a přitom řeckého! Krásný výhled Portara Zde najdete opravdu nádherné pláže s tyrkysovým Egejským mořem, malebné typické řecké vesničky i bohatou historii, zejména tu antickou. Na ostrově Naxos si užije ideální dovolenou ten, kdo touží po dobrém odpočinku a hlavně klidu. […]
Ochutnejte snové kouzlo Malediv
Máte-li hluboko do kapsy, tahle luxusní jihoasijská destinace vám zřejmě zůstane zapovězena. Tedy pokud si netroufnete na velké dobrodružství a nevydáte se na exotické Maledivy na vlastní pěst. Podaří-li se vám vychytat letenky, sen se může stát velmi rychle skutečností. Souostroví Maledivy na jihu Asie v Indickém oceánu tvoří řetězec 19 korálových atolů s celkem […]
Kalábrie úchvatná a malebná – Itálie
Není nad to užívat si na dlouhých písečných plážích a v zátokách si najít diskrétní místo jen pro sebe. Taková je dovolená v italské části Kalábrie. Pokud chcete zažít nefalšovanou italskou atmosféru, pak je pro vás Kalábrie tím pravým místem. Najdete ji v nejjižnější části země jako špičku pomyslné boty. Ač nepatří k nejbohatším regionům, […]
Krása a zdraví
NEJ přítel pudr…
V horkých dnech se pudr pasoval na velmi příjemného a spolehlivého pomocníka, který umí ohlídat krásu vaší tváře. Nechcete se přece lesknout jako zrcadlo… Dejte přednost štětci velkému a hustému, ten totiž dokáže nabrat ideální množství pudru a stejnoměrně ho rozprostřít. Na startu Před použitím štětcem zatřepejte, aby se načechral a oddělily se štětiny. Při nabírání pudru pohybujte štětcem v krabičce […]
Vyzkoušejte chlorelu
Jedná se o přírodní doplněk, který zvýší vaši energii a pomůže detoxikovat tělo od těžkých kovů. Obsažené vitaminy a minerály příznivě působí na správnou funkci jater, přispívají k udržení normálního stavu pokožky. Chlorela podporuje celkovou regeneraci organismu. Pomocník při průjmu Do řady zemí nebo i u nás na dovolenou vyrážíme vybaveni probiotiky v tabletkách nebo léky pro případ průjmu. Mnohem lépe poslouží […]
Pošlete průjem tam, odkud přišel
Průjem může být letní nezvaný host, ale s těmito tipy ho snadno zaženete na ústup. Pamatujte, že prevence je lepší než léčba, a léto si užijete v plné parádě bez zbytečných běhů na toaletu. Takže slunce, moře a zábava – ano! Průjem? Rozhodně ne! Jak na letní grilovačky Léto je časem grilování a osvěžujících ovocných salátů. Ale pozor, dámy! Tyto […]
Bezpečné randění se slunečními paprsky
Na pohlazení od sluníčka se těšíme celý rok. Bronzový nádech pokožku omlazuje a tělo působí tak nějak zdravěji. Pamatujte ale na to, že i opalování je trochu věda a má svá pravidla. Na procházkách a při sportování je nejvíce v ohrožení tvář a dekolt. Nespoléhejte na předpověď počasí, i pod mrakem si můžete spálit nos a nastřádat si pod kůži UVA záření, které […]
Magický svět
Modlitba mi vrátila ukradenou tašku
Když jsem zjistila, že mi zmizela kabelka i s penězi a doklady, propadla jsem panice. Prosila jsem Boha, ať mi pomůže. A opravdu se stal zázrak! Svůj příběh, který se odehrál před pěti lety, bych nazvala „Síla modlitby“. Ten den jsem vyrazila na nákup do supermarketu. Šla jsem si koupit meloun. Svou tašku jsem měla položenou v přihrádce prázdného nákupního […]
Numerologie dne vašeho narození
1/ Jste přirození vůdci s velkou nezávislostí a odvahou. Jen tak dál! 2/ Máte silné empatické schopnosti a otevřené srdce pro druhé. To z vás dělá velmi oblíbené jedince. 3/ Jste kreativní, komunikativní a velice společenští, vynikáte zejména v tvůrčích činnostech. 4/ Jste praktičtí, stabilní a vytrvalí s velkým smyslem pro detail, což vám umožňuje dosáhnout dlouhodobějších cílů. 5/ Milujete svobodu, změny […]
Projevila se ve mně duše alchymisty?
Odjakživa mě přitahuje všechno tajemné. Zajímám se o bylinky i moc kamenů. Jen škoda, že jsem promarnila příležitost v dětství. Tu knihu jsem si prostě měla vzít! Pořád se mi vybavuje ta zvláštní vzpomínka z dětství. Chodila jsem ještě na základní školu. Po vyučování jsem musela chodit do družiny. Ta byla ve staré budově nedaleko školy. Jednou nás tam […]
Magické ranní rituály
Pokud chcete, aby každý váš den byl úspěšný, zkuste si po probuzení dopřát více času, kdy se věnujete výlučně sama sobě. Kouzelné rituály vám pomohou uskutečnit vlastně jakýkoli záměr. Soustřeďte se po probuzení na své dýchání. Dobře vedený dech podporuje obranyschopnost organismu, ale především zklidňuje mysl. Proto jsou dechová cvičení pro tělo a duši očistná. Stačí 5–10 min dechových […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
epochanacestach.cz
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
„Nic než tmářství kacířů,“ rozčiluje se roku 1404 pražský arcibiskup Zbyněk Zajíc z Hazmburka, když se doslechne o podivných pověstech, které se vážou k hoře Blaník ve středních Čechách. Ale on už ty čarodějné rejdy jednou provždy zatrhne! Jak se rozhodne, tak také udělá. „Zakažte lidem stoupat na tu horu,“ klade na srdce pražský arcibiskup
Fazolová pomazánka
tisicereceptu.cz
Fazolová pomazánka
Objevte kouzlo luštěninových pomazánek třeba s touto dobrotou z bílých fazolí. Skvělá je i na topinky. Potřebujete 300 g bílých uvařených fazolí (nebo fazole v konzervě ve slaném nálevu) 2 vejc
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
epochaplus.cz
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího
Oloupej to, seškrábej a vykroj
panidomu.cz
Oloupej to, seškrábej a vykroj
Vezmete-li do ruky správnou škrabku, brambory s ní máte oloupané dohladka vcukuletu, zeleninu, než bys řekl švec. Ale kde sehnat takovéto pomocníky? Poohlédněte se po nich třeba na internetu. K oloupání brambor leckterá hospodyňka používá nůž na krájení, lepší však bývá škrabka. Za naostřenou čepelí bývá totiž štěrbina a za ní opora, která zabraňuje, aby
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Tragické následky exorcismu v Evropě
enigmaplus.cz
Tragické následky exorcismu v Evropě
Jeden z nejstrašlivějších novodobých případů údajného posednutí se odehrává v roce 1974 v anglickém městě Ossett, kde žije silně věřící křesťan Michael Taylor se svou ženou Christine. Oba společně doc
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
iluxus.cz
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
Chorvatská společnost Rimac Automobili, známá svými elektrickými hyperauty, oslavuje 15 let působení na trhu uvedením speciální edice modelu Nevera. Tato limitovaná edice, označená jako Nevera 15th An
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
21stoleti.cz
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
Pořád je to opomíjená záležitost, třebaže lékaři upozorňují na evidentní přínos. Význam pupečníkové krve pro lékařské zákroky byl potvrzen před 30 lety, kdy byla v pražské nemocnici v Motole provedena
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
historyplus.cz
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
Část obránců Konstantinopole uprchne. Vytušili, že město co nevidět padne, a chtějí si zachránit život. Císař Konstantin XI. však byzantskou metropoli neopustí. Vždyť jejími ulicemi kráčely dějiny. S hrstkou nejvěrnějších druhů bude s Turky v roce 1453 bojovat do posledního dechu!   Stěhování na východ Řím ohrožují barbaři. Současně stále více jeho obyvatel konvertuje ke
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
nasehvezdy.cz
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
Franta je v Ulici stálicí, diváky už ale další příběhy oblíbené postavy na podzim nečekají. Jeho představitel Matyáš Valenta (27) totiž s herectvím sekl! „Myslím, že jsem se hodil na to dětské herec
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
epochalnisvet.cz
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
Je pátek, 5. března 1982, když do pokoje hotelu Chateau Marmont v Los Angeles vstupuje Bill Wallace. Hned na prahu ztuhne při pohledu na svého blízkého přítele, amerického komika Johna Belushiho, bezvládně ležícího na podlaze. Už mu není pomoci.   Příčinou smrti je drogový koktejl, kombinace heroinu a kokainu, slangově nazývaný speedball. Po komikově smrti
Jeho děti mají vždy přednost
skutecnepribehy.cz
Jeho děti mají vždy přednost
Je na mě milý a vlídný. Ale jen do chvíle, kdy něco potřebují jeho děti. Těm by, na rozdíl ode mě, snesl modré z nebe. Dá jim vše, o co si řeknou. Nemohu si pomoct, ale jeho rozhazování mi jde na nervy. Manželovy děti z prvního manželství mám ráda a svoje děti jsem před nimi nikdy neupřednostnila. Kupovala jsem všem
2
0
Would love your thoughts, please comment.x