nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     9 magických bylinek
9 magických bylinek
Pomáhají léčit, ochraňovat před zlými duchy, přivolat lásku nebo peníze.

Každá rostlina má léčivou i magickou moc. „Není na světě bylina, aby na něco nebyla,“ říkávaly babky kořenářky. Poznejte tajemství bylinek a využijte sílu z vašich květináčů a truhlíků.

Proč utrácet peníze v prodejnách s ezoterickými pomůckami, když nositelem síly a energie přírody jsou všechny ty něžné kvítky, které vám rostou hned za domem… 

1. Bazalka

Její vůně vyvolává sympatie mezi lidmi, proto se jí užívalo pro uklidnění hádky mezi milenci. Bývá ingrediencí kouzelných váčků pro milostná kouzla. Lásku si přivoláte, když si čerstvé listy rozetřete po kůži coby parfém.

Bazalka se používá i při věštění průběhu vztahu. Položte dva lístky na horké uhlí. Shoří-li klidně na popel, bude klidný i průběh vztahu, budou-li hořet s praskáním, bude vztah rušen hádkami.

Pokud se na horkém uhlí s praskáním rozlétnou, je láska odsouzena k nezdaru. Bazalka věnovaná jako dar přináší domů štěstí.

Heřmánek je posvátnou bylinou letního slunovratu.
Heřmánek je posvátnou bylinou letního slunovratu.

2. Třezalka

Žlutě zářící třezalku s listy, které vypadají jako poseté děrami, a červenou šťávou nosívali lidé u sebe, aby je chránila před hromy a blesky, čarodějnicemi i čerty.

Pokud byla v peněžence, zajistila jejímu majiteli peníze. Větší moc měla, když se sbírala ve svazcích, ideálně v pátek. Používala se i jako afrodiziakum. Zvláštností je, že její červená šťáva se používala i na věštění.

3. Majoránka

V magii je majoránka spojována s postavou Panny Marie, po které je pojmenována. Pro posílení lásky se přidává do jídla i nápojů. Pokud ji nosíte u sebe, ochraňuje vás před zlými duchy, a pokud ji nasypete do rohu místnosti, ochraňuje váš domov.

Dáte-li ji zoufalému člověku, přinese mu štěstí. Používá se ve směsích a sáčcích na přivolání peněz. Pěstována na zahrádce poskytuje ochranu před zlem. Pomáhá předcházet hádkám.

4. Řebříček

Ochraňuje svého nositele. Držíte-li ho v ruce, zbavuje vás strachu a dodává odvahy. Čaj z řebříčku vám zvýší psychickou sílu. Používá se k vymítání zla a zloby z lidí, předmětů i prostorů.

Za tímto účelem si ho usušený noste v krabičce a kdykoli pak můžete vyčistit prostor od negativní energie. Když ho budete nosit u sebe, přitahuje nejen lásku, ale i pozornost těch, které chcete nejvíce vidět.

Stačí vyslovit kouzelnou formuli: „Řebříčku, řebříčku, hlaď lásku po líčku.“ Kytice sušeného žebříčku zavěšená nad postelí, stejně jako řebříček použitý ve svatebních ozdobách, zajišťuje lásku na sedm let.

5. Meduňka

Používá se při kouzlech, která mají zajistit úspěch. Nektar z květů se používá k vyvolání lásky. Namočte květinu na několik hodin do vína, poté sceďte a víno vypijte s milovanou osobou.

K získání lásky někdy stačí nosit meduňku u sebe. Navozuje pocit bezpečí. Bylina je vhodná pro ty, kteří potřebují být milováni, ale neumějí přijímat.

6. Levandule

Je často používána v kouzlech lásky. Voňavou levandulí si potřete šaty či ji umístěte v šatníku – tím budete k sobě přitahovat lásku. Milostné dopisy pište na papír, kterého se dotýkaly listy levandule.

Vůně levandule působí zejména na muže, proto byl levandulový olej používán prostitutkami již před staletími k přivolávání zákazníků. Kouř z levandule uspává a přináší úlevu.

Před spaním vložte levanduli pod polštář a uvažujte nad tím, co chcete, aby vás potkalo. Bude-li se vám ve snu zdát něco, co se vztahuje k vašemu přání, sen se vyplní.

7. Heřmánek

Je bylinou očistnou a ochrannou. Používá se i jako vykuřovadlo, které usnadňuje meditace a přivolává spánek. Vplétá se do věnců, odvar se přidává do koupele, aby přivolal lásku.

Pro zahnání smůly se spalují heřmánkové květy a pro zajištění pohody doma se rozsypávají květy do rohů. Sype se i kolem domu, aby odvracel kletby a kouzla, vyslané proti jeho obyvatelům.

8. Sedmikráska

Představuje harmonii a rovnováhu mezi emocionalitou a rozumem, mezi duchovním a materiálním. Je rostlinou jarní i podzimní rovnodennosti a rovnováhy mužského a ženského principu.

Má schopnost probouzet lásku a může i pomoci přivolat ztraceného milence. Sedmikráska byla Kelty uctívána jako symbol světla i jako rostlina boha slunce a světla.

Dle severských tradic je sedmikráska zasvěcena bohyni Freye, proto zdobí oltáře, ale i hlavy kněžek při magických rituálech.

9. Šanta kočičí

Vysazená u domu či zavěšená nade dveřmi přitahuje dobré duchy a štěstí. Používá se při kouzlech na zvýšení krásy a přivolání štěstí. Zahřejte šantu v dlani a podejte ruku tomu, o jehož přátelství usilujete.

Přátelství potrvá, dokud budete mít šantu ukrytou na bezpečném místě. Lze ji použít i tehdy, máte-li podezření, že někdo proti vám vysílá kouzla, a vy chcete vědět, kdo to je.

Položte rostlinu kolem svícnu se žlutou svící a zapalte. Ihned vás napadne, kdo vám strojí úklady. Pokud dáte šantu své kočce, posílí se tím pouto mezi vámi.

Magický strážce truhlíků

Může to být obyčejná soška či amulet. Vyberte si předmět, který jste zvolila, a obraťte ho na všechny čtyři světové strany. Začněte na východě, postupujte k jihu, západu a nakonec severu.

Pak předmět polijte bílým vínem nebo moštem, abyste ho oživila. Představujte si, jak magicky chrání vaše bylinky, aby správně rostly, a nakonec strážce umístěte přímo do středu truhlíku. Rostlinky můžete chránit i mnoha dalšími způsoby.

Do velkých květináčů lze přidat podkovy nebo špejle s barevnými stužkami na větvích. Účinná je i malá zrcadlová koule, která se někdy dává na balkon. Odráží totiž všechnu negativní energii, odpuzuje ptáky a přitahuje sílu slunce, měsíce a hvězd.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
terezadvorakova

Vážně mě fascinuje, jak něco tak obyčejnýho jako bylinky můžou mít tak magický využití. Řebříček a jeho použití na odvahu a lásku? To bych neřekla. Musím zkusit.

ludmilafialova

Já a magie si moc nerozumíme, ale tenhle článek je super! Představa, že si rozetřu bazalku jako parfém, aby što mě lidi měli radši, je docela vtipný. Ale proč ne? Když to má i další účinky 😀

olgaprochazkova

Zajímavý článek. Už jsem slyšela, že bylinky mají různý užitek, ale třeba třezalka a ty její účinky mě fakt dostali. Možná si ji budu muset pořídit domů. Také bych ráda věděla víc o těch magických váčcích.

dagmarkralova

Fact že bazalka pomaha v lásce mě docela překvapil. Rada bych zkusila ten trik s listama jako parfém. U nás doma bazalku dost používáme, ale spíš do jídla. Budu muset zkusit.

sdílejte článek
Související články
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se […]
Manžel mě opustil kvůli jiné ženě a já byla úplně na dně. Souhlasila jsem s tím, že se zúčastním podivné seance. Měla jsem v tom vztahu navrch! Manžel nebyl žádný velký krasavec, zatímco já si mohla vybírat. Majetný taky závratně nebyl. Měli jsme byt v osobním vlastnictví, dvě auta a chalupu. Nic víc! Abych si nezkazila život, svou postavu a dobré […]
Už vás nebaví počítat každou korunu a toužíte po balíku peněz? Tak zkontrolujte, co máte v šatníku. Stará čínská magie praví, že jakmile máte ve skříni nepořádek, odhání to od vás peníze a přitahuje nesnáze. Pozor si dejte také na barvy, které každý den oblékáte. Mají svůj jasný význam. Bílá košile k vám navrátí peníze Bílá je […]
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak […]
reklama
Partnerské vztahy
Zklamala mě, a já nevím, co teď
Vnučka byla moje vymodlené vnoučátko. Měly jsme úžasný vztah až do té doby, než odešla studovat do Prahy. Přestala totiž komunikovat s rodinou, a my netušili, čím se živí. Jestli jsem se na něco v důchodu těšila, byla to vnoučátka. Syny jsem měla velmi mladá, Ondřej se narodil, když mi bylo devatenáct, a Viktor jen o dva roky […]
Ubližuje, ale i tak ho milujete?
Proč ženy tak často zůstávají ve vztazích, které je ničí? Jak je těžké od sebe odehnat darebáka dřív, než vás úplně vysaje, zničí a odhodí? Když máte nevyřešené problémy z dětství, které se týkají neopětované lásky, máte pak tendence nacházet si muže, s nimiž zažíváte stejné trápení. Protože vás tyto prožitky velmi zasáhly, podvědomě hledáte někoho, kdo by vám je pomohl […]
Co napoví vaše poloha v posteli?
Oblíbená pozice, ve které spolu se svojí drahou polovičkou usínáte, odhalí, jak to mezi sebou máte a v jakém stadiu se váš vztah právě nachází. Ve spánku si totiž nemůžete nic nalhávat. Spánek je očistný nejen pro naše tělo, mysl a duši, ale také je ideální k tomu, abyste si mohla nalít příslovečného čistého vína co se týče vztahu […]
Kolegyně mi záviděla, a tak mi dělala naschvály
Ženy dokážou být někdy opravdu zákeřné. S kolegyněmi jsme myslely, že k nám Eva lehce zapadne. Jenže jako jediná bez dětí i chlapa to těžce nesla a odnášela jsem to právě já. Svou práci v kanceláři miluji, ale jak už tomu běžně bývá, v kolektivu plném žen se nevyhnete intrikám, pomlouvání a naschválům. My jsme se třemi kolegyněmi byly naprosto sehrané a byly […]
Cestování
Starobylé Turecko – Evropa
Turecko nabízí rozmanité možnosti pro strávení letní dovolené. Luxusní hotelové resorty nabízí skvělé služby, ale místní městečka a letoviska také mnoho památek k poznávání. Letní dovolená v Turecku je další oblíbenou záležitostí českých turistů. Příjemné počasí tu panuje od května až do října, v letní sezoně tu je 12 hodin slunečního svitu a prakticky žádný déšť. Klasika, která neomrzí Oblíbenou […]
Kouzelné řecké ostrovy
Dokonalé pláže, krásná příroda, zajímavé památky a méně turistů. Tady navíc i trochu ušetříte a dovolená bude i tak úžasná! Zkuste něco nového a přitom řeckého! Krásný výhled Portara Zde najdete opravdu nádherné pláže s tyrkysovým Egejským mořem, malebné typické řecké vesničky i bohatou historii, zejména tu antickou. Na ostrově Naxos si užije ideální dovolenou ten, kdo touží po dobrém odpočinku a hlavně klidu. […]
Ochutnejte snové kouzlo Malediv
Máte-li hluboko do kapsy, tahle luxusní jihoasijská destinace vám zřejmě zůstane zapovězena. Tedy pokud si netroufnete na velké dobrodružství a nevydáte se na exotické Maledivy na vlastní pěst. Podaří-li se vám vychytat letenky, sen se může stát velmi rychle skutečností. Souostroví Maledivy na jihu Asie v Indickém oceánu tvoří řetězec 19 korálových atolů s celkem […]
Kalábrie úchvatná a malebná – Itálie
Není nad to užívat si na dlouhých písečných plážích a v zátokách si najít diskrétní místo jen pro sebe. Taková je dovolená v italské části Kalábrie. Pokud chcete zažít nefalšovanou italskou atmosféru, pak je pro vás Kalábrie tím pravým místem. Najdete ji v nejjižnější části země jako špičku pomyslné boty. Ač nepatří k nejbohatším regionům, […]
Krása a zdraví
Nadopujte se všemi béčky
Vitaminů skupiny B je celkem osm a všechny by se pro naše zdraví přetrhly. Pečují o kůži, vlasy, nervy i srdce. Ne vždy jich ale přijímáme tolik, kolik potřebujeme. Mrkneme se na zoubek těm nejdůležitějším z celé skupiny a pro začátek si můžeme říct, že i když máte jejich spotřebu pokrytou, stres, kouření, pití alkoholu nebo velkého množství kávy či čaje vedou […]
Dodržujte správný pitný režim!
Víte, kolik toho máte za den vypít? Řídit se žízní nestačí. V horkých letních dnech byste měla mít lahev vody neustále u sebe. Při nedostatku vody se tekutiny v těle zahušťují, snižuje se tlak, zhoršuje se prokrvení částí těla a vám se dělá mdlo. Spočítejte si, kolik vody byste měla během dne vypít! Žízeň není ukazatel Myslíte si, že […]
4 časté chyby při holení nohou
Mít neoholené nohy je dnes prostě trapas. Ať je vám málo, nebo víc, s lýtky vzhledu medvědice nikoho neokouzlíte. Jak ale předejít podráždění kůže a mít nožky jako hedvábí Pokud si říkáte, že holení nemůže být přece žádná věda, vyvedeme vás z omylu. Stačí totiž několik unáhlených kroků a místo krásných hladkých nohou se budete […]
Spáleniny od slunce: Co přinese úlevu?
Stačí si chvilku pospat venku na zahradě a pokožka dostane od sluníčka pěkně zabrat. A všichni víme, že to opravdu hodně bolí. Jak tělo rychle ošetřit? Zapomněli jste se namazat opalovacím krémem? Kůže vám to připomene nejen večer, ale bohužel si to pamatuje a při opakovaném spálení se škody postupně sčítají. Nebezpečně si tak koledujete o trvalejší poškození […]
Magický svět
Jaký muž se k vám hodí?
Nauka o číslech – numerologie – vám poradí, s kým stvoříte ideální pár. Stačí jen znát, kdy se muž, co vás zajímá, narodil. Pak porovnejte své životní číslo s jeho číslem, a hned budete mít jasno. Omystické povaze čísel psali do hliněných tabulek již staří Sumerové. Spojitost čísel s člověkem a lidským osudem je nabíledni, každý jsme se „někdy“ narodil. To […]
Jak mě uzdravil babiččin kouzelný lektvar
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze […]
Základní pravidla učení feng-šuej
Feng-šuej je starobylé čínské umění, které vám ukáže, jak být doma v harmonii s přírodními energiemi a přinést štěstí a lásku. Nejdůležitější zásadou feng- -šuej je udržování čistoty a pořádku. Chaos blokuje tok pozitivní energie a může negativně ovlivnit celý váš život. Základní životní energie se pak nazývá čchi a udržuje rovnováhu a harmonii v přírodě i v lidském těle. Vchod do […]
Babička chodila vyprávět pohádku na dobrou noc
Můj malý syn mi začal náhle povídat pohádky, které jsem znala ze svého dětství. Tvrdil, že je zná od babičky, která za nim chodí, když spinká. Můj šestiletý syn na mě vykulil oči zpod peřiny a řekl: „Mami, nečti mi pohádky z knížky, ale vyprávěj je jen tak, jak to dělala babička u tebe!“ Svojí poznámkou mě překvapil. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Švýcarsko jako země sýra
epochanacestach.cz
Švýcarsko jako země sýra
Sýr je fenoménem švýcarské gastronomie. Vychutnávání sýra ve Švýcarsku se dá přirovnat asi k vychutnávání slivovice u nás či vína ve Francii. Švýcaři mají své oblíbené lahůdky, ale i lokální speciality. Některé ze sýrů se dosud vyrábějí tradičním způsobem, tedy ručně přímo na pastvinách. Takové sýry jsou k dostání jen na zdejších trzích. Který koupit?
Tajemství obrazu v proslulé galerii: Opravdu je na něm létající talíř?
enigmaplus.cz
Tajemství obrazu v proslulé galerii: Opravdu je na něm létající talíř?
Hledat důkazy existence UFO v proslulé florentské galerii Uffizi není zase tak bláhové, jak by to původně vypadalo. Záhadný obraz na vás čeká ve druhém patře galerijního objektu. Výtvarné dílo vzniklo
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Poslední britská čarodějnice: Kdo byla Helena Duncan?
epochalnisvet.cz
Poslední britská čarodějnice: Kdo byla Helena Duncan?
Helena Duncan si jako malé děvče vyslouží přízvisko pekelná, neboť tvrdí, že umí mluvit s mrtvými. Od té doby své okolí zahrnuje jedním proroctvím budoucnosti za druhým a jako dospělá se díky tomu stane uznávanou čarodějnicí. Dnes však o jejích schopnostech mnozí pochybují, neboť je údajně doloženo, že při seancích podváděla. Je to pravda? Je
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný
Union Glashütte opět partnerem závodu veteránů napříč Saskem
iluxus.cz
Union Glashütte opět partnerem závodu veteránů napříč Saskem
Jen málokomu se podaří dopřát si tak jedinečný zážitek s klasickými automobily, jakým je závod Sachsen Classic. V jeho rámci se v polovině srpna opět přesunou závodníci kultovní setinové rallye ze Cvi
Archeologové u Kutné Hory odkryli osadu starou 7 000 let
21stoleti.cz
Archeologové u Kutné Hory odkryli osadu starou 7 000 let
Dosud neznámou neolitickou osadu u Kutné Hory objevili badatelé z Archeologického ústavu AV ČR. Unikátní je v tom, že v následujících tisíciletích na jejím místě nevznikla žádná jiná sídliště a díky t
Horská dráha: Už Kateřina Veliká zbožňuje klouzání!
epochaplus.cz
Horská dráha: Už Kateřina Veliká zbožňuje klouzání!
Některé se řítí rychlostí přes 200 km/hod. Jiné sviští ve výšce 139 metrů. Občas se ocitnete hlavou dolů. Ruská carevna by zírala, kdyby viděla, co vzešlo z její kratochvíle. Horské dráhy patří k nevyhledávanějším atrakcím zábavních parků po celém světě. Protože kdo by si nechtěl užít adrenalinovou jízdu a zažít chvíle čisté euforie. Zábava pro
Španělské ptáčky
tisicereceptu.cz
Španělské ptáčky
Většina z nás omáčky miluje. Španělský ptáček patří mezi klasické recepty české kuchyně. Příprava není vůbec složitá. Suroviny 4 plátky z hovězí kýty (celkem asi 600 g) 2 natvrdo uvařená vejce
Temný stín mě pronásledoval městem až domů
skutecnepribehy.cz
Temný stín mě pronásledoval městem až domů
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak
Kadeřníkovi královy metresy prošlo i znásilnění
historyplus.cz
Kadeřníkovi královy metresy prošlo i znásilnění
Když králova metresa prochází uličkou dvořanů, ulpívají na ní desítky párů očí, které hodnotí každičký detail jejího vzhledu. Jen ať se dívají, má krásné šaty, líčení podle poslední módy, vzácný parfém, a hlavně vysoký účes, jehož tvorba zabrala celé hodiny. Jistý muž, který je nositelem starobylého a prestižního Řádu svatého Michala, dokončuje spis Chvála účesů
Kdy už si mě vezmeš Prachaři?
nasehvezdy.cz
Kdy už si mě vezmeš Prachaři?
Půvabná herečka ze seriálu Jedna rodina Sara Sandeva  (27) už tři roky tvoří pár se starším hercem Jakubem Prachařem (40). Možná je tak pomalu na čase vztah někam posunout. Nabízí se pochopitelně sv
4
0
Would love your thoughts, please comment.x