Posedlost žárlivostí vás může připravit o rozum, partera, i rodinu. Je to boj s vaší vlastní představivostí. Člověk sobě je vždycky nejhorším soupeřem. Jak žárlivost zneutralizovat a co vlastně ta žárlivost je?
Žárlivost a láska jsou protipóly. Žárlivost je beznaděj a nemoc, láska naděje a uzdravení. Zbytečně žárlivý člověk nevyjadřuje, jak moc má rád druhého, ale jak málo má rád sebe.
Žárlivost jsou střepy rozdrceného vztahu, nevyklepané z vašeho srdce nebo mysli. Pokud se nedovedete se žárlivostí vyrovnat, vede vás to k frustraci. Začíná lehkým příznakem a končí chroničností. Proto je nutné léčit žárlivost včas, než vás zbaví kontroly nad sebou.
Proč vlastně žárlíte?
Žárlivost je převlečený strach, že můžete přijít o svého partnera a to vám bere sebevědomí a vede ke vzteku a nejistotě. Je to jako zbraň, kterou jste omylem otočila proti sobě.
Představivost se vám vymkne z ruky a začne pracovat proti vám. Vytváří katastrofické scénáře a nutí vás to nesmyslně sledovat partnerovy kroky, i telefon. Ztrácíte půdu pod nohama ne proto, co dělá partner, ale pro to, co za šílenosti začnete vyvádět vy!
Věřit je základ
Důvěra je lepidlo, které vše drží při sobě. Nedůvěra je ředidlo. Všechno slepené se rozpadne. Jediný způsob, jak zjistit, že můžete druhému důvěřovat, je – důvěřovat mu.
Jestliže vás podvede, neudělá hlupáka z nikoho jiného než ze sebe. Začněte se tedy chovat tak, jako kdyby to, co vám partner říká, byla skutečně pravda. Jestliže jste dosud měla potřebu prověřovat a kontrolovat vše, co nám tvrdí, přestaňme to dělat!
Prostě mu jenom věřte. Dokážete to?
Nesrovnávejte se s jinými
Ať hledáte své přednosti nebo slabiny ve srovnání s jinými ženami, pokaždé je najdete. Žárlivost je bacil živený nízkou sebedůvěrou. Jestliže vás někdo upřímně miluje, je to proto, že nikdo nedokáže být jako vy.
Jestliže neumíte přijmout a milovat sebe pro to, jaká jste, nemůže vás skutečně milovat ani ten druhý. Kdykoli si připadáte nedostatečná, srážíte svou hodnotu, kterou máte. Jen proto, že ji nevidíte, neznamená to, že ji nemáte.
Citová závislost
Kvůli žárlivosti se zbavujete lásky k druhému, ale hlavně k sobě. Ničí vás tísnivý a lživý pocit, že nejste dost dobrá a bez partnera nedokážete stát na svých nohách a zahynete.
Až natolik si přestáváte věřit. Položte si upřímně tuto otázku: Co nejhoršího by se vám mohlo stát bez špatného partnera, který vás zradil? Možná, že to nejhorší by bylo, kdyby s vámi naopak zůstal.
Protože pokud odejde, nestojí za to a dá vám příležitost nalézt si někoho lepšího.
Flirtuješ? Tak sbohem!
Někteří chlapi jsou chorobně závislí na deptání druhého. Cítí se dobře, když riskují, hrají si s ohněm. Nevhodně a neustále flirtují, schválně i před vámi a jsou škodolibě potěšeni, že ve vás vzplane plamen žárlivosti.
Jenže to nejsou partneři, ale jiné slovo od P – pacienti. Vztah není sanatorium, které by je z jejich posedlosti flirtovat s množstvím žen vyléčilo. tse patřit mezi ně. Takoví si opravdu zaslouží rychlý konec.
Šílenství vlastní hlavy
Kdykoli přestanete umožňovat emocím, aby rozhodovaly o vašich představách, ovládnete tím i svou žárlivost. Podezíravost rozjede negativní spekulace a strachy.
Co partner asi prováděl? Proč se chová jinak? Proč mlčí? Na co myslí? Začnete se chovat negativně a obviňovat ho. On začne být mrzutý a celý vztah tím zhořkne. Přitom příčina je ve vaší hlavě.
Zeptejte se sama sebe: Proč, když něco nevíte, vidíte negativa víc, než pozitiva? Nejzdravější jsou vztahy, které nechávají otevřené všechny dveře. Takovým vztahem totiž vzduch volně proudí.
Jestliže vás partner upřímně miluje, pak i přes otevřené dveře a okna neodejde. Jestliže vás nemiluje, je dobře, když už se nevrátí, protože na takovém chlapovi není možné stavět budoucnost.