Naprostá upřímnost může ve vztahu často i ubližovat. Nevěříte? Říkáte si s partnerem opravdu všechno? Jenže některými přiznáními můžete nadělat víc škody než užitku.
Upřímnost je ve vztahu důležitá, to nikdo nezpochybňuje. Ale sdělovat druhému třeba věci, které ho mohou ranit, už tak prozíravé není. Které tajnosti jsou ve vztahu povoleny?
Moje a tvoje rodiče
Může se stát, že si s tchánem a tchyní nepadnete do oka. Nebyli byste první ani poslední. Ale vyprávět partnerovi či partnerce, jak hrozně nesnášíte jeho či její rodiče, není právě prozíravé.
Zkuste si představit, jak by bylo vám, kdyby někdo hanil vaši rodinu! Platí to samozřejmě i opačně. Ocitli jste se v situaci, kdy vašeho milovaného či vaši milovanou nesnášejí vaši rodiče? Pak ani s touto informací příliš nespěchejte.
I když to není možná to nejdůležitější, každému (byť jen podvědomě) záleží na tom, aby ho potenciální tchán a tchyně přijali do rodiny.
Líbí se mi kolega
Zamilovanost, kdy jeden bez druhého nemůžete vydržet ani minutu, vydrží tak rok dva. Pak se vztah přirozeně proměňuje a s ním i podoba vzájemné lásky.
Ovšem vykládat partnerovi, jak už jste se ve svých citech posunuli, nemusí být právě taktické…Že žijete ve spokojeném, dlouhodobém vztahu plném lásky, ještě neznamená, že občas nezaúřaduje „chemie“ i někde jinde a vy nepocítíte přitažlivost k jinému člověku.
To je úplně normální, a když ona přitažlivost nepřeroste v nevěru, nemusíte mít extra černé svědomí. Ale doma o tom rozhodně nemluvte.
Žádné srovnávání
Je tedy možné, že váš ex byl lepší kutil. Jenže to neznamená, že byste tuto skutečnost měli své drahé polovičce předhazovat. A ještě něco. Stalo se vašemu partnerovi, že přestřelil a vybral vám nevhodný dárek?
Pak si tuto skutečnost nechejte pro sebe, usmějte se a poděkujte. Jinak hrozí, že zraníte jeho city.