Váš nový kolega na pracovišti je zpočátku velmi sympatický, dokonce až okouzlující. Jenže pod touto maskou se skrývá nemilosrdný manipulátor, naprosto postrádají ohleduplnost k jiným osobám, netrpí studem ani výčitkami svědomí.
Jak s takovým člověkem jednat, na něčem se domluvit nebo dokonce žít. Bezohlednost a cílevědomost jsou typické znaky těchto lidí.
Ostatní je vůbec nezajímají
Na své okolí neberou žádné ohledy a popravdě je vůbec nezajímá, co se okolo nich děje. Za každou cenu si prosazují své zájmy, a když se jim nedaří je prosadit podle vlastních představ, nastupuje vztek a agrese.
Nerozlišují mezi dobrým a špatným. Jde jim jen o jejich zájmy, a co na to ostatní, jestli se nedotknou jejich citů, to není nijak podstatné. Bohužel v honbě za svým cílem jsou schopni ublížit, výčitky svědomí toho ale nemají.
Navíc bývají doslova ukázkoví lháři. Pěstují si kouzlo své osobnosti, a tím matou své okolí. Často působí jako charismatičtí jedinci, ale jen do té doby, než je poznáte víc a všimnete si „nesrovnalostí. Nechybí jim ale pocit nadřazenosti.
Domnívají se totiž, že jejich schopnosti jsou výjimečné, že ční nad ostatní. Velmi často je tu i pocit nedocenění za to, jak skvělí jsou.
Jde s nimi vyjít?
Jde, ale nesmíte jim dát poznat, že se jich bojíte. Snažte se nedat najevo citové slabiny. Nikdy se mu nesvěřujte a při konverzaci se držte neutrálních témat.
Když na vás bude zesilovat tlak a bude se vás snažit dostat tam, kam potřebuje, dejte jasně najevo, že u vás nepochodí, případně jděte i otevřeně do konfliktu, pravděpodobně se stáhne, protože bude vědět, že u vás nepochodí.